Wszystko co powinieneś wiedzieć o domach szkieletowych
Obecnie domy szkieletowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dom kanadyjski może być bowiem tani w budowie, a przy bardzo trwały. Pamiętając o wszystkich najważniejszych elementach podczas budowy można stworzyć obiekt, który będzie wielopokoleniowy. Ich trwałość obecnie zdecydowanie przewyższa 100 lat, a dodatkowo domy te mogą sprawdzić się w każdych warunkach klimatycznych. Chcąc postawić nieruchomość jak najbardziej warto zainteresować się budową domów szkieletowych.
Dom szkieletowy – szybki i tani
Dom szkieletowy charakteryzuje się tym, że może zostać postawiony w bardzo krótkim czasie. Stworzenie całego obiektu zajmuje od 2 do 3 miesięcy. Jeżeli jednak zdecyduje się na budowę z prefabrykatów to czas można skrócić nawet do tygodnia. Żadnej innej konstrukcji nie uda się wybudować w tak krótkim czasie i jest to ogromna zaleta postawienia na dom kanadyjski. Obiekty te są również znacznie tańsze w budowie (zobacz koszt budowy domu taniego w budowie) od tradycyjnych domów jednorodzinnych. W tym przypadku niewielkich rozmiarów konstrukcje mogą zostać wybudowane już nawet za niecałe 30 tysięcy złotych. Jedynym mankamentem jest fakt, że całość funduszy na budowę należy zgromadzić jeszcze przed rozpoczęciem wykonywania jakichkolwiek prac. Nadal jednak pod względem kosztów jest to jeden z najlepszych wyborów.
Projekt domu szkieletowego może być praktycznie dowolny
Obecnie można znaleźć projekt domu szkieletowego dostosowany do praktycznie wszystkich potrzeb. Domy te nie muszą być w pełni drewniane jak bywało kiedyś. Można je obecnie bez większych problemów wykończyć za pomocą tynku i dzięki temu obiekt będzie wyglądał jak klasyczny dom murowany. Ściany zewnętrzne można również pokryć płytkami klinkierowymi, płytami PCV lub kształtkami betonowymi.
Dodatkowo dom szkieletowy projekt można na wiele sposobów modyfikować pod względem kształtu obiektu oraz rozmieszczenia pomieszczeń. Podobnie jak w przypadku konstrukcji murowanej możemy tutaj bardzo mocno wpływać na wygląd całego obiektu i sprawiać, że będzie on prezentował się o wiele lepiej i zachwyci wszystkich domowników. Podczas tworzenia projektu nie można jednak zapominać o tym, że w miejscach, gdzie mają być zawieszone ciężkie elementy należy stworzyć specjalne wzmocnienia ścian. Warto pamiętać o tej kwestii już na etapie tworzenia projektu, gdyż pozwoli to na uniknięcie poważnych problemów w przyszłości.
Dom kanadyjski może być energooszczędny
Bardzo wielu osobom domy kanadyjskie kojarzą się z wysokim zapotrzebowaniem energetycznym. Obecny postęp technologii sprawił jednak, że takie obiekty również mogą być bardzo oszczędne i niezwykle tanie w utrzymaniu. Oszczędność można zwiększyć tworząc Eko Dom i zainwestować w panele fotowoltaiczne. Konstrukcja domu szkieletowego może być bowiem wykonana z materiałów o wysokiej izolacyjności. Tym samym bardzo mocno wpłyną one na niższe koszty związane z utrzymaniem całej nieruchomości. Dodatkowo dobra izolacyjność konstrukcji przekłada się na to, że domy kanadyjskie mogą być wykorzystywane jako całoroczne, także w miejscach o zimnym klimacie.
Dom szkieletowy koszt budowy
Cena domów szkieletowych zaczyna się już od bardzo niskich kwot. Wpisując w wyszukiwarce domy szkieletowe cena można znaleźć oferty zaczynające się już od kilkudziesięciu tysięcy. Taka kwota będzie w zupełności wystarczająca do tego, aby wznieść konstrukcję, która posłuży przez wiele lat. Aspekt finansowy jest zatem bardzo zachęcający do rozpoczęcia budowy i postawienia własnego domu jednorodzinnego, który będzie odpowiadał wszystkim potrzebom. Nie stoi też na przeszkodzie wybudowanie atrakcyjnego tarasu. Możesz poznać 5 sposobów na aranżację tarasu.
Podsumowanie
Dom szkieletowy całoroczny może być świetnym wyborem w polskich warunkach klimatycznych i może sprawdzać się rewelacyjnie. Obecna technologia daje możliwość bardzo wygodnego budowania obiektów, które posłużą wiele lat i będą dostosowane do potrzeb. Dodatkowo niskie koszty budowy sprawiają, że są to obiekty bardzo łatwo dostępne dla wielu osób.