Kategoria: Aranżacja Kuchni

Kuchnia jest sercem domów i mieszkań. To tu domownicy spędzają dużo czasu na gotowaniu, wspólnym jedzeniu posiłków czy na rozmowach przy kawie i herbacie. Kuchnia nie musi być jedynie królestwem pani domu, choć jeśli tak chcesz ją zorganizować – nic nie stoi na przeszkodzie, abyś to zrobił. Nie wiesz jeszcze, jak finalnie powinna wyglądać aranżacja tego pomieszczenia w Twoim domu czy mieszkaniu? Zachęcamy do zapoznania się z bieżącymi trendami w tym zakresie oraz z artykułami, które ułatwią Ci zaprojektowanie kuchni małej albo połączonej z jadalnią czy salonem.

W jakim stylu aranżować kuchnie?

Zastanów się, czy w Twojej kuchni mają królować proste linie i płaskie powierzchnie lakierowanych frontów, zgodne z nowoczesnymi trendami aranżacji, czy wolisz fantazyjne żłobienia na drzwiczkach, przeszklone witryny, firanki w oknach i zioła w doniczkach na parapecie, co odpowiada stylowi angielskiemu. Możesz dowiedzieć się znacznie więcej o tym, jakie style w dekorowaniu i wyposażaniu kuchni w domu jednorodzinnym lub w mieszkaniu w bloku są obecnie na topie, a jakie będą uniwersalne przez wiele kolejnych lat.

Niekoniecznie musisz być zwolennikiem kuchni w stylu nowoczesnym, ale zadbaj w pierwszej kolejności o to, aby połączyć pożądany wygląd kuchni z najwyższą funkcjonalnością.

Co oznacza funkcjonalna kuchnia?

Wiele mówi się o tym, że przestrzeń w kuchni powinna być ergonomiczna i sprzyjać przygotowywaniu potraw. Co to oznacza? Podpowiemy Ci, czy lepiej zdecydować się na meble na wymiar, czy posłużyć się gotowym zestawem. Dowiesz się też, jak umieścić poszczególne sprzęty kuchenne w małym pomieszczeniu, by jak najwięcej miejsca wygospodarować na szafki, półki i regały?

InfoBudowa.pl – blog budowlany