Koszt budowy domu – dom tani w budowie

Koszt budowy domu – dom tani w budowie

Najczęstsza obawa osób, które zastanawiają się nad budową domu jednorodzinnego krok po kroku dotyczy kosztów związanych z całą inwestycją. Wiele osób obawia się tego, że koszty wzniesienia solidnej konstrukcji będą bardzo wysokie. Nie zawsze jest to jednak prawdą. Obecnie korzystając z odpowiednich metod działania można wznieść dom jednorodzinny w cenie zbliżonej do zakupu mieszkania w dużym mieście. Koszt budowy domu nie musi być zatem bardzo duży i warto rozważyć postawienie na najlepsze oferty. Prezentujemy sprawdzone sposoby na domy tanie w budowie, które będą dostosowane na kieszeń każdej osoby.


Koszt budowy domu

Koszty związane z budową domu zależą od wielu czynników. Najważniejsze z nich to technologia wykonania, rodzaj projektu, wybrany sposób budowy, powierzchnia domu oraz standard budowy. Na każdym z tych elementów można jednak zaoszczędzić poprzez jego prawidłowe wybranie. W związku z tym możliwe będzie bardzo wyraźne obniżenie kosztów związanych ze wzniesieniem konkretnego obiektu. Można zatem ostatecznie otrzymać tani dom w budowie, który spełni oczekiwania i wpasuje się w potrzeby wszystkich osób, a zatem sprawdzi się naprawdę świetnie.


Domy tanie w budowie – na czym się skupić?

W celu wybudowania nieruchomości w atrakcyjnej cenie należy skupić się na kilku najważniejszych kwestiach, które pozwolą na osiągnięcie tego. Przede wszystkim domy tanie w budowie nie powinny posiadać piwnicy. Jej wybudowanie kosztuje od 10% do nawet 30% wartości całej inwestycji. Zrezygnowanie z tego elementu w budowanym obiekcie może zatem wpłynąć na znaczne obniżenie całkowitych kosztów związanych z budową.

Bardzo ważny jest również odpowiedni wybór projektu. Jeżeli zależy nam na niskich kosztach budowy to najlepiej decydować się na projekty prostych obiektów mieszkalnych. Proste kształty ścian oraz dachu bardzo wyraźnie wpływają na obniżenie ogólnych kosztów budowy. Dlatego też tanie domy w budowie to te oparte na kształcie prostokąta i posiadające dwuspadowy dach.

Ostatni element, który bardzo wyraźnie wpływa na koszt całej inwestycji to oczywiście wybrany wykonawca. Nie należy tutaj decydować się na pierwszą znalezioną ofertę, ale dokładnie zbadać cały rynek i przeanalizować różne propozycje cenowe. Dzięki takiemu działaniu można będzie lepiej porównać poszczególne wyceny i na tej podstawie wybrać najbardziej korzystną ofertę.

Koszt budowy domu


Kosztorys budowy domu – warto takowy sporządzić

Jeszcze przed przystąpieniem do realizowania konkretnych prac budowlanych warto sobie sporządzić dokładny kosztorys, który będzie obejmował wszystkie najważniejsze elementy obiektu. Pozwoli on na skuteczniejszą ocenę kosztów, które należy ponieść i da możliwość wygodnego przygotowania się do konkretnej inwestycji. Kosztorys budowlany można przy tym wykonać samodzielnie, ale ważne będzie tutaj pamiętanie o kilku istotnych elementach.

Pierwszym wydatkiem podczas budowy jest oczywiście zakup projektu budowlanego. To na jego podstawie będzie budowany konkretny obiekt. W przypadku projektów można decydować się na gotowe lub tworzone na zamówienie. Chcąc możliwie tanio wybudować dom lepiej postawić na projekty już gotowe. Można je nabyć już nawet za 3 tys. złotych.

Kolejny koszt to stworzenie fundamentów oraz konstrukcji budynku. W przypadku wykonywania fundamentów oszczędności można szukać przy wybieraniu odpowiedniej firmy. Na rynku można znaleźć przedsiębiorstwa, które w atrakcyjnej cenie wykonają bardzo solidne fundamenty dla nieruchomości. Chcąc zaoszczędzić na konstrukcji budynku warto natomiast zdecydować się na budowę z betonu komórkowego. Jest to dość tani materiał i pod względem finansowym wypada zdecydowanie lepiej od standardowo wykorzystywanych pustaków.

Zobacz też:  Różnica między stanem surowym zamkniętym a stanem deweloperskim mieszkania


Podsumowanie

Pamiętanie o zaprezentowanych powyżej kwestiach pozwoli sporo oszczędzać na budowie. Pozwoli zmniejszyć koszty budowy domu i wznieść nieruchomość, która nie będzie gigantycznym obciążeniem finansowym. Przy tym cały obiekt będzie estetyczny i bardzo stylowy. Warto zatem w odpowiedni sposób podchodzić do kwestii związanych z budową nieruchomości.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *