Kategoria: Aranżacja ogrodu

Wizytówką Twojej posesji może być ogród. Jego piękna aranżacja sprawi, że nie tylko będzie estetyczny, ale również będzie podwyższał wartość Twojej nieruchomości. W tak zaaranżowanej przestrzeni chętnie będziesz przyjmował gości, robił grilla, czy spędzał czas z rodziną i przyjaciółmi. Zadbaj o ogród, który stanie się Twoim zielonym salonem. Nasi eksperci podpowiedzą Ci, jak to zrobić.

Od czego zacząć aranżacje ogrodu?

Zwykle jest tak, że najpierw budujesz dom, wykańczasz go i wprowadzasz się do niego, zaś sprawą drugorzędną staje się przestrzeń zielona wokół obiektu. Kiedy już jednak przyjdzie czas na to, że zainteresujesz się podwórkiem, zaplanuj go tak, by był przyjazny dla domowników. Jeśli masz dzieci, zadbaj o aranżację ogrodu tak, by znalazł się w nim plac zabaw, huśtawka czy miejsce na basen.

Niewykluczone, że najpierw będziesz musiał wyrównać teren ogrodu i wykonać podstawę, jaką jest trawnik. Może być on Twoją dumą – dowiedz się, jak go założyć i jak o niego dbać, by wyglądał jak zielony, miękki dywan.

Posadź drzewka i krzewy, pamiętając o tym, że z czasem rozrosną się. Dobra rada jest taka, że nie należy sadzić zbyt wiele roślin obok siebie. Możesz zaplanować rabaty z kwiatami, czy np. przydomowy ogródek warzywny.

Inspiracje dla aranżacji ogrodu

Podobają Ci się ogrody w stylu angielskim, a może marzy Ci się łąka, która latem rozkwita wszystkimi kolorami tęczy? Zobacz jak może wyglądać architektura ogrodu, a przykładowe realizacje mogą być dla Ciebie doskonałą inspiracją. Możesz uzyskać informacje o tym, jakie rośliny nadają się na żywopłot, które będą tłumiły dźwięki ruchliwej ulicy za płotem oraz jakie wymagania glebowe i nasłonecznienia mają kwiaty do ogrodu. To jedynie część informacji, jakie znajdziesz na naszej stronie, w poszukiwaniu najlepszych dla siebie aranżacji ogrodowych.

InfoBudowa.pl – blog budowlany