Kategoria: Ściany i sufity

Dom to w istocie cztery ściany oraz sufit, choć w praktyce składa się ze znacznie większej liczby elementów. Przy wznoszeniu takiego obiektu czy innej budowli musisz wiedzieć, że budujesz nie tylko ściany zewnętrzne, ale i wewnętrzne, a czasem też ścianki fundamentowe. Wszystkie muszą być wykonane z dbałością o normy budowlane określone w przepisach. Czy wiesz, jakie warunki techniczne muszą spełniać przegrody zewnętrzne? Tego wszystkiego dowiesz się z naszych artykułów.

Wykańczanie ścian i sufitów

Natomiast poradniki dotyczące wykańczania ścian czy sufitów ułatwią Ci podjęcie decyzji o tym, jak zaaranżować przestrzeń salonu, sypialni, pokoju dziennego, łazienki i kuchni. Aranżacja ściany powinna z jednej strony być estetyczna oraz po prostu Ci się podobać, a z drugiej musi być trwała i solidna. Dowiedz się, jak tynkować oraz gipsować, jak wykorzystywać zaprawę do uzupełniania ubytków, dokonując remontu ścian, jak najłatwiej malować powierzchnie i w jaki sposób tapetować.

Pomysły i inspiracje

Aranżacja sufitu może być wykonana z wykorzystaniem zwykłej farby, jeśli jego powierzchnia jest dostatecznie gładka, ale może być tak, że zacznie on pękać. Możesz znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego tak się dzieje, w naszym serwisie. Poradniki ekspertów ułatwią Ci remont ścian i sufitów. Czasami wymagane jest założenie na niego siatki, by zniwelować jego pękanie, a jeśli to nie jest dobrym dla Ciebie wyjściem, możesz posłużyć się poradnikiem dotyczącym aranżacji sufitów podwieszanych, z instalacją efektownego oświetlenia. Remont sufitu przeprowadzisz wówczas szybko i skutecznie.

InfoBudowa.pl – blog budowlany