Kategoria: Aranżacja Łazienki

No Content Available

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym możesz nie mieć zbyt wiele miejsca na swobodną aranżację. Musisz przede wszystkim zaplanować wyposażenie jej we wszystkie niezbędne rozwiązania, jak wanna lub prysznic, umywalka, a także często pralka i muszla klozetowa. Zobacz, jak zagospodarować małą łazienkę w bloku wielorodzinnym, a jak zaprojektować prawdziwy pokój kąpielowy w domu jednorodzinnym.

Sztuka urządzania małej łazienki

Prawdą jest, że aranżacja łazienki o małej powierzchni jest znacznie większym wyzwaniem dla architekta wnętrz niż zaprojektowanie dużego pomieszczenia. Wszystko dlatego, że na niewielkiej przestrzeni trzeba zmieścić wiele sprzętów i elementów wyposażenia. Jeśli masz mieszkanie z małą łazienką, w której znajduje się też toaleta, poczytaj o sposobach optymalnego wykorzystania dostępnego miejsca. Czy wanna jest lepszą propozycją od prysznica, czy może jest zupełnie na odwrót? A może warto umieścić w łazience wannę z parawanem i zastosować panel prysznicowy i baterię wannową? Dobrym pomysłem może być zamówienie mebli do łazienki na wymiar. Musisz wiedzieć, że w takim pomieszczeniu kluczowe jest zastosowanie takich rozwiązań, które będą odporne na negatywny wpływ wilgoci.

Kolorystyka i styl łazienki

O ostatecznym kształcie łazienki decyduje jej kolorystyka, rodzaj wybranych mebli i elementów wykończeniowych. Możesz zdecydować się w łazience na styl klasyczny i wykonać jasną zabudowę łazienkową. Biel i jej odcienie to dobry wybór dla małych łazienek, ponieważ jasna kolorystyka optycznie powiększy to pomieszczenie, podobnie jak duże lustro na ścianie lub na drzwiczkach wiszącej szafki.

Na podstawie porad naszych ekspertów łatwiej Ci będzie wybrać płytki na ściany i na podłogę. Dowiedz się, jak możesz wykończyć sufit, jakiego wyboru możesz dokonać w kwestii wanny, kabiny prysznicowej czy wykonania toalety.

InfoBudowa.pl – blog budowlany