Kategoria: Aranżacja Sypialni

No Content Available

Sypialnia to prywatne pomieszczenie, w którym powinny panować doskonałe warunki do relaksu i spania. Urządź ją tak, jak chcesz i niekoniecznie musisz przy tym podążać za nowoczesnymi trendami. Nie zawsze to, co jest na przysłowiowym topie będzie Ci odpowiadało. Przedstawiamy aranżacje sypialni, które mogą stanowić dla Ciebie inspiracje przy planowaniu takiego pomieszczenia w Twoim domu lub mieszkaniu.

Kolorystyka i styl sypialni

Po pierwsze przy aranżowaniu sypialni musisz podjąć decyzję, w jakiej będzie ona kolorystyce i jaki styl chcesz wprowadzić do tego pokoju. Pamiętaj, by dopasować wystrój do własnych wymagań. Jeśli sypialnia jest mała i jednocześnie ma służyć jako miejsce do spania i pokój dzienny, to zdecyduj się raczej na jasne kolory i w ten sposób pomaluj lub wytapetuj ściany. Możesz uzyskać ciekawe efekty dekoracyjne, jeżeli położysz na ścianach tynk strukturalny.

Sypialnia może być utrzymana w stylu klasycznym, jeżeli podobają Ci się np. rzeźbione łóżka i ciężkie, drewniane szafy czy regały, ale też w stylu glamour, jeśli lubisz kryształowe żyrandole czy kinkiety. Możesz też postawić na styl nowoczesny cechujący się prostymi liniami lub inny styl odpowiadający Twojemu gustowi. O aranżacjach sypialni poczytaj w naszym serwisie.

Łóżko najważniejszym sprzętem w sypialni

W sypialni możesz umieścić łóżko różnej wielkości. Jedni wolą takie o wymiarach 90×200 cm, ale z reguły w małżeńskiej sypialni królują łóżka o wymiarach 160×200 cm, 180×200 cm, a nawet 200×220 cm. Łóż3 może być standardowe, ale i składane, co szczególnie przydaje się, jeśli pokój ma pełnić funkcję sypialni i salonu. Możesz zdecydować się na kanapę albo narożnik ze sprężynami, by zapewnić sobie komfortowe miejsce do spania czy wypoczynku.

InfoBudowa.pl – blog budowlany