Kategoria: Ogród i otoczenie

5 rodzajów ogrodzenia

Ogrodzenie działki pozwala na lepszą ochronę swojej własności. Przy budowie domu zwykle pierwszym krokiem jest choćby prowizoryczne otoczenie jej siatką. Kiedy proces inwestycyjny jest już zakończony, najczęściej inwestor decyduje się na wymianę tymczasowego ogrodzenia na docelowe. Sprawdź pięć...

Budowa oczka wodnego

Własne jeziorko w aranżacji ogrodu zawsze było Twoim marzeniem? Wbrew pozorom nie tak trudno jest je wykonać. Zrób projekt oczka wodnego, dopasuj jego wielkość do warunków panujących na działce i zacznij realizację. Pierwszym krokiem na drodze do realizacji...

Page 1 of 2 1 2

Własny ogród to marzenie każdego z nas. Nawet niewielka przydomowa przestrzeń potrafi przynieść mnóstwo radości i satysfakcji. Jak jednak dbać o ogród, jakie rośliny warto posadzić wokół domu, które narzędzia do ogrodu mogą być przydatne? Praktyczne porady i odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz w tej kategorii artykułów.

Własny ogród – wymarzona aranżacja

Aranżacja ogrodu nie należy do łatwych zadań. Niezależnie od tego, czy decydujesz się na samodzielne zaprojektowanie przydomowej przestrzeni, czy stawiasz na współpracę z profesjonalnym architektem krajobrazu, musisz wiele przemyśleć.

W aranżacji ogrodu liczą się rodzaje wybranych roślin, ich miejsce sadzenia, a także otoczenie, w którym się znajdą. Wśród dostępnych artykułów znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, np. o to, jak pielęgnować żywopłot i czy tuje to dobry wybór, by go stworzyć. Dowiesz się również, jak podlewać rośliny czy też dbać o drzewka owocowe.

Urządzanie ogrodu to nie tylko kwestia przygotowania i dbałości o trawnik oraz pachnące i kolorowe gatunki roślin. To również konieczność dopasowania mebli ogrodowych, które spełniają funkcje praktyczne, ale i dekoracyjne. Pod tym względem rynek jest bogaty, dlatego możesz stanąć przed dylematem – co najlepiej sprawdzi się w moim ogrodzie? Tutaj znajdziesz praktyczne podpowiedzi, dzięki którym finalny wybór będzie zdecydowanie łatwiejszy.

Prace w ogrodzie – bez narzędzi ani rusz!

Wiesz już, w jaki sposób zaaranżować ogród. Masz gotowy projekt lub jesteś na etapie, że wybierasz tylko dekoracje. Co dalej? Niemalże codziennie będziesz musiał dbać o przydomową przestrzeń, a do tego niezbędne są odpowiednie narzędzia i sprzęty.

Jednak jakie narzędzia w ogrodzie są niezbędne, a które przydadzą się tylko okazjonalnie? Jakich sprzętów potrzebuje ogród na działce? Zapoznaj się z praktycznymi poradami zawartymi w tematycznych artykułach i sprawdź, bez czego nie obejdziesz się Twój przydomowy ogród.

Balkon jako namiastka ogrodu

Znajdziesz tu również porady odnośnie do urządzania balkonu czy tarasu. W końcu mieszkając w bloku to właśnie ta część domostwa staje się namiastką przestronnego ogrodu. Spędzasz tu wolne chwile i starasz się stworzyć przestrzeń do relaksu, a nawet wspólnego spożywania posiłków w ciepłe dni.

Dzięki artykułom dostępnym w tej kategorii dowiesz się, jak urządzić i udekorować taras, a także balkon. Co powinno się znaleźć w tych miejscach, by były funkcjonalne i estetyczne. Skorzystaj z fachowych porad i ciesz się wymarzoną przestrzenią.

InfoBudowa.pl – blog budowlany