Blog o budowie domu pomoże Ci zaprojektować i postawić nowy budynek
Artykuł sponsorowany

Dom szkieletowy – co to takiego i czy warto w niego zainwestować?

Jeszcze do niedawna największą popularnością w naszym kraju cieszyła się tradycyjna budowa domów z cegły. Dzisiaj inwestorzy poszukujący oszczędności i chcący szybciej zrealizować swój cel coraz częściej decydują się na inne rozwiązania. Jednym z nich jest dom szkieletowy. Technologia jego budowy przybyła do nas ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, szturmując rynek i dając nowe możliwości inwestorom. Na czym polega i jakie są jej zalety oraz wady?

Czym jest dom szkieletowy?

Dom szkieletowy, nazywany również kanadyjskim, stanowi alternatywę dla obiektów murowanych. Stosowana w nim technologia wymaga stosowania nie cegły, ale szkieletu wykonanego z pionowych oraz poziomych belek drewnianych. Materiał jest wcześniej prefabrykowany i odpowiednio docinany, a następnie – w miejscu realizacji inwestycji – łączony w konstrukcję nośną.

Uzupełnieniem domu kanadyjskiego jest oczywiście materiał izolacyjny, którym wypełnia się powstały szkielet. Stosuje się do tego zarówno folie paroizolacyjne i płyty gipsowo-kartonowe, jak też folie wiatroizolacyjne. Zewnętrzną elewację mogą stanowić zarówno tradycyjny tynk, jak też drewno – w zależności od preferencji inwestora.

Technologia szkieletowa stanowi dzisiaj doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które marzą o własnym domu i chcą z jednej strony zaoszczędzić, a z drugiej przeprowadzić wszelkie prace sprawnie i bezpiecznie.

Zalety i wady domów kanadyjskich

Podstawową zaletą domu szkieletowego jest prostota jego budowy i krótki czas wznoszenia całej konstrukcji. Wynika to oczywiście z wcześniejszego przygotowania gotowych elementów, które na miejscu wystarczy połączyć w całość. Jest to również mniej kosztowne, niż wznoszenie domu tradycyjną metodą, dzięki czemu inwestor może sporo zaoszczędzić. Najlepsze firmy zajmujące się budową domów szkieletowych zapewniają zakończenie prac w zaledwie 2-3 miesiące, a koszt niewielkiego obiektu może nie przekroczyć 200-300 tysięcy złotych!

Zobacz też:  Gniadka elektryczne - nowoczesne produkty firmy Kontakt-Simon

To jednak nie wszystko. Tego rodzaju dom z drewna może zostać zbudowany o każdej porze roku – nie tylko latem czy wiosną, ale również jesienią i zimą. Wynika to z faktu, że w procesie jego wznoszenia nie ma tzw. etapów mokrych, które występują choćby w tradycyjnej metodzie. Inwestorzy cenią sobie także:

  • doskonały wygląd;
  • świetne parametry cieplne;
  • trwałość tego rodzaju konstrukcji.

Czy w takim razie dom szkieletowy ma wady? Niektórzy uważają je za mniej trwałe od tych murowanych, a za minus podaje się także trudniejszą rozbudowę. Ta druga kwestia nie będzie jednak stanowić problemu, gdy projekt budynku zostanie w stu procentach dostosowany do potrzeb inwestora.

Komu zlecić budowę domu z drewna?

Aby dom kanadyjski spełnił Twoje oczekiwania, skorzystaj z usług doświadczonej firmy, która specjalizuje się w technologii szkieletowej, jak Drewdom.com. Dzięki temu zyskasz pewność, że prace przebiegną sprawnie, a efekt końcowy spełni wszelkie Twoje oczekiwania i zapewni komfort Tobie oraz Twoim bliskim na wiele lat.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *