Ranking klimatyzatorów ściennych do 3000 zł

Utrzymanie korzystnego mikroklimatu w domu czy w mieszkaniu jest trudne, ale z użyciem nowoczesnych klimatyzatorów ściennych jak najbardziej wykonalne. Warto wybrać takie, które są polecane przez innych użytkowników i produkowane przez renomowane firmy. Czy warto zainwestować w instalację klimatyzatora w domu? Przedstawiamy listę Top 5 klimatyzatorów ściennych do nabycia w kwocie do 3000 zł.

KAISAI FLY KWX12-HRBI/HRBO 3,5 kW/3,8 kW

Inwerterowa klimatyzacja ścienna KAISAI FLY KWX12-HRBI/HRBO 3,5 kW/3,8 kW dostarcza Ci kompletny zestaw wraz z elementami do montażu. Sprawdzi się idealnie w warunkach domowych, biurowych, w sklepach i w niewielkich serwerowniach.

Komplet z klimatyzatorem ściennym KAISAI FLY zawiera zestaw do zamontowania klimatyzatora, tj. rurki freonowe w otulinie z końcówkami, przewód elektryczny i sygnałowy, przewód do skroplin oraz wspornik do powieszenia lub postawienia jednostki zewnętrznej.

Klimatyzator FLY KWX12-HRBI/HRBO 3,5kW/3,8 kW dysponuje mocą wystarczającą do obsłużenia pomieszczenia o powierzchni około 40 mkw. To energooszczędne urządzenie, które bada poziom temperatury w pomieszczeniu, a kiedy ta osiąga zadaną wartość, funkcja zarządzania mocą przełącza je w tryb stand-by. Oszczędzasz w ten sposób nawet 95 proc. energii. Tryb czuwania powoduje, że odłączone zostaje zasilanie od wszystkich nieużywanych w danej chwili podzespołów, przez co zużycie energii spada do 1W.

Jeśli dojdzie do spadku napięcia w sieci i przerwy w dopływie energii, klimatyzator FLY KWX12-HRBI/HRBO 3,5 kW/3,8 kW zapamięta ostatnie ustawienia i automatycznie przywróci je po wznowieniu zasilania.

Możesz wybrać jeden z trybów pracy tego urządzenia:

 • chłodzenie,
 • grzanie,
 • osuszanie,
 • wentylowanie pomieszczenia.

Po wyborze funkcji „Pełna moc” klimatyzator w krótkim czasie osiągnie zadaną temperaturę, co przekłada się na szybkie schładzanie lub ogrzewanie pomieszczenia, w jakim się znajduje. Ma on tryb bardzo cichej pracy (Silence). Klimatyzator ma pamięć ustawienia żaluzji i przywraca je po ponownym włączeniu. Producent wyposażył go w wyświetlacz temperatury na przednim panelu, zaś funkcja „Follow Me” polega na tym, że pilot ma wbudowany czujnik, który pozwala na pomiar temperatury jak najbliżej użytkownika.

Z uwagi na to, że ponad 60 proc. części zamiennych klimatyzatora FLY KWX12-HRBI/HRBO 3,5 kW/3,8 kW jest zgodna z elementami klimatyzatorów tej samej mocy, łatwo się go naprawia i serwisuje. Producent zadbał o to, by przy niskiej temperaturze zewnętrznej klimatyzator po włączeniu najpierw podgrzał sprężarkę, co wydłuża żywotność najbardziej kosztownych elementów urządzenia. Ponadto ma funkcję „Auto Clean”, czyli samooczyszczania parownika po wyłączeniu, co skutecznie zapobiega powstawaniu i rozwojowi bakterii oraz grzybów.

Zobacz też:  Ranking kosiarek elektrycznych do 500 złotych

Bardzo ważne jest to, że klimatyzator FLY KWX12-HRBI/HRBO 3,5 kW/3,8 kW jest wyposażony w moduł Wi-Fi, który pozwala na sterowanie urządzeniem z poziomu telefonu lub tabletu. Możesz wykorzystać Timer do zaprogramowania czasu automatycznego włączenia i wyłączenia klimatyzatora. Z kolei funkcja snu daje możliwość podniesienia przez urządzenie temperatury o 1 stopień w godzinę, kiedy wentylator będzie pracował na niskich obrotach. Po upływie 5 godzin w tym trybie działania klimatyzator się wyłączy.

EBERG AORI E35 12000 BTU 3,5kw

Wysokiej jakości urządzeniem, które pozwala na chłodzenie, grzanie, osuszanie i wentylowanie pomieszczeń, jest klimatyzator ścienny EBERG AORI E35 12000 BTU 3,5kw. Stanowi ono udane połączenie zaawansowanej technologii, nowoczesnego wzornictwa i innowacyjnych rozwiązań, które zapewniają niezawodne działanie w każdych warunkach. Klimatyzator EBERG AORI poprawi jakość powietrza w pomieszczeniu, ponieważ zastosowano w jego przypadku złożony system jonizacji COLD PLASMA wspartego zaawansowanymi filtrami fotokatalitycznymi, tworząc doskonały klimat w danym pomieszczeniu. Klimatyzator ma filtry:

 • wstępny,
 • HEPA,
 • przeciw roztoczom,
 • fotokataliczny TiO2, zawierający dwutlenek tytanu TiO2.

Klimatyzator EBERG AORI E35 12000 BTU 3,5kw działa oszczędnie pod względem energetycznym. W trosce o środowisko naturalne wdrożono w nim rozwiązania pozwalające na osiągnięcie najwyższych parametrów efektywności energetycznej. Bazuje na ekologicznym czynniku chłodzącym R32 nowej generacji. Odznacza się niskim współczynnikiem emisyjności.

W przypadku urządzenia EBERG AORI E35 12000 BTU 3,5 kw masz do dyspozycji wiele ważnych funkcji:

 • funkcję I Feel – polega ona na odczycie temperatury z czujnika wbudowanego w pilota zdalnego sterowania, jak najbliżej użytkownika,
 • sterowanie zdalne urządzeniem z poziomu aplikacji mobilnej – dzięki modułowi Wi-Fi,
 • funkcja Multi Speeds – przekłada się to na wiele wariantów ustawień prędkości pracy wentylatora,
 • funkcja Turbo COOLING/HEATING – służy do szybkiego schładzania bądź ogrzewania powietrza w pomieszczeniu, połączona z intensywnym nawiewem powietrza,
 • tryb AUTO – urządzenie ma czujniki, które stale monitorują i w razie potrzeby regulują poziom temperatury otoczenia, dostosowując tryb pracy klimatyzatora,
 • timer – pozwala na czasowe zaprogramowanie pracy klimatyzatora do 24 h,
 • auto diagnostyka – jeśli dojdzie do awarii urządzenia, klimatyzator wykona autodiagnostykę i wyświetli odpowiedni kod błędu, co ułatwi usunięcie usterki,
 • AutoSWING – funkcja automatycznego ruchu żaluzji nawiewnych – w górę i w dół, co pozwala na efektywniejsze rozprowadzenie powietrza w pomieszczeniu,
 • czujnik zabrudzenia filtra – klimatyzator sam informuje o konieczności wyczyszczenia filtrów,
 • AutoRestart – funkcja pozwalająca na szybkie ponowne uruchomienie urządzenia, jeśli dojdzie do zaniku napięcia zasilania,
 • tryb Quiet – tryb cichej pracy,
 • funkcja AutoClean – program autoczyszczenia,
 • funkcja Anti-Mildew Design – specjalna powłoka wymiennika hamująca rozwój pleśni,
 • tryb 8 stopni Celsjusza – przydaje się w okresie zimowym, ponieważ zapewnia utrzymanie stałej wartości temperatury +8 stopni w pomieszczeniu w trybie grzania.
Zobacz też:  Ranking kosiarek elektrycznych do 1000 zł

Klimatyzator EBERG AORI E35 12000 BTU 3,5 kw daje możliwość dwustronnego podłączenia orurowania doprowadzającego czynnik chłodniczy i odprowadzającego skropliny. Ma również blokadę rodzicielską.

AUX Freedom AUX-12FH 3,5 kw

Klimatyzator ścienny typu Split firmy AUX, model Freedom AUX-12FH jest w stanie obsłużyć pomieszczenia o powierzchni do 35 mkw. To ekonomiczna jednostka – nowoczesna, o optymalnych parametrach pracy. Jest ona klasyfikowana w klasie energetycznej A++, co stanowi gwarancję wysokiej energooszczędności. Klimatyzator wykorzystuje technologię inwerterową i jest niezawodny. Zaprojektowano go z myślą o używaniu w mieszkaniach i domach.

Ma wiele ciekawych funkcji:

 • funkcja samooczyszczania,
 • tryb turbo – polega na bardzo szybkim schładzaniu pomieszczenia,
 • programator czasowy,
 • funkcja inteligentnego odczytu temperatury „I Feel”,
 • jonizator – jednostka wewnętrzna klimatyzatora w standardzie ma jonizator Cold Plasma, który skutecznie i natychmiastowo eliminuje wszelkie nieprzyjemne zapachy oraz szkodliwe substancje z powietrza w pomieszczeniu, uwalniając jony, które neutralizują wszystkie niebezpieczne cząsteczki w powietrzu,
 • filtr antybakteryjny – sterylizuje wszelkiego rodzaju bakterie w ten sposób, że kurz i drobnoustroje będą zatrzymywane na antybakteryjnej powierzchni filtra,
 • funkcja ochrony przed pleśnią – w momencie zakończenia pracy klimatyzator automatycznie rozpocznie osuszanie wilgoci, jaka nagromadziła się na parowniku jednostki wewnętrznej, co pozwoli zapobiec rozwojowi pleśni wewnątrz urządzenia,
 • sterowanie w trybie Wi-Fi, zdalnie, z poziomu telefonu lub tabletu.

Klimatyzator AUX Freedom AUX-12FH 3,5 kw ma charakter minimalistycznego urządzenia, które wpasuje się niemal w każdą aranżację. Wykorzystuje czynnik chłodniczy R32. Urządzenie ma wyświetlacz LED na panelu przednim jednostki wewnętrznej, który umożliwia czytelne pokazywanie użytkownikowi aktualnego statusu i funkcji pracy. Klimatyzator AUX Freedom AUX-12FH 3,5 kw jest klasyfikowany w klasie efektywności energetycznej A++, jeśli chodzi o tryb chłodzenia, oraz A+, jeśli chodzi o tryb ogrzewania.

Zobacz też

Jaki materiał na pokrycie dachowe wybrać?

Wyposażenie kuchni we własnej restauracji

Brisse BRI 3,5kW WiFi

Klimatyzator ścienny marki Brisse BRI 3,5 kW Wi-Fi sterowany jest pilotem lub z poziomu aplikacji mobilnej. Jest odpowiedni do obsługi pomieszczenia o powierzchni do 40 mkw. Moc chłodzenia w jego przypadku wynosi 3400 W, a ogrzewania – 3430 W.

Bazuje on na czynniku chłodniczym – fluoryzowanym gazie cieplarnianym FGC. Na podkreślenie zasługuje fakt, że taki klimatyzator jak Brisse BRI 3,5 kW WiFi może być sprzedawany tylko na podstawie przedstawionej umowy na instalację zakupionego urządzenia z firmą instalacyjną, która ma stosowny certyfikat F-gazowy.

Zobacz też:  Ranking odkurzaczy automatycznych

Brisse BRI 3,5kW WiFi jest określany mianem urządzenia budżetowego z uwagi na jego przystępną cenę. To jednostka klimatyzacyjna typu Split o nowoczesnym wyglądzie. Zapewnia cichą i wydajną pracę.

Pod względem chłodzenia klimatyzator Brisse BRI 3,5 kW WiFi jest umieszczany w klasie energetycznej A++, a ogrzewania – w klasie A+.

W zestawie znajdują się jednostka zewnętrzna i wewnętrzna Brisse, pilot bezprzewodowy, instrukcja obsługi i zestaw montażowy, który składa się z:

 • wspornika pod klimatyzator,
 • gum antywibracyjnych,
 • śrub i kołków montażowych,
 • przewodu odprowadzającego skropliny,
 • zestawu przewodów miedzianych izolowanych,
 • przewodu komunikacyjnego służącego do połączenia jednostki wewnętrznej z zewnętrzną.

Brisse BRI 3,5 kW WiFi działa w zakresie temperatury od -20 stopni Celsjusza do plus 50 stopni. Wyposażono go w filtr wstępny przeciwpyłowy, a w pilocie znajduje się wyświetlacz temperatury. Żaluzją poziomą użytkownik Brisse BRI 3,5 kW WiFi może sterować z poziomu pilota, automatycznie, ale żaluzją pionową już tylko ręcznie.

Rotenso Ukura 3,5 kW/3,8 kW U35XI/O

Klimatyzator pokojowy, ścienny Rotenso Ukura 3,5 kW/3,8 kW U35XI/O ma kompaktową budowę i bazuje na ekologicznym czynniku chłodzącym. Przy chłodzeniu urządzenie to jest klasyfikowane w klasie energetycznej A++. Ma zaawansowany system sterowania dystrybucją powietrza, łącznie z automatycznym nawiewem 4D. Pozwala on na sterowanie pracą żaluzji pionowych i poziomych za pomocą pilota lub sterownika ściennego.

Na uwagę zasługuje fakt, że Rotenso Ukura 3,5 kW/3,8 kW U35XI/O został wyposażony w liczne filtry, takie jak:

 • Cold Nano,
 • HEPA,
 • elektrostatyczny HD iAIR.

Skutecznie wpływa to na eliminowanie zanieczyszczeń powietrza. Dzięki nim zapewnione zostaje na bieżąco odświeżenie powietrza w pomieszczeniu, w którym funkcjonuje klimatyzator Rotenso. Ma również jonizator powietrza.

Klimatyzator ścienny Rotenso Ukura 3,5 kW/3,8 kW U35XI/O może pracować w trybie supercichym, trybie snu, ma programator czasowy i tryb czuwania z ograniczonym poborem prądu – 1 W, ale i tryb turbo, pozwalający na niemal natychmiastowe schłodzenie powietrza. Ma szeroki kąt nawiewu Emoto – strumień powietrza nawiewanego wydajnie rozprowadza powietrze w pomieszczeniu, zapewniając skuteczne chłodzenie albo grzanie (zobacz zakup i instalację klimatyzatorów w domach prywatnych).

Urządzenie możesz obsługiwać za pomocą pilota lub przez aplikację na smartfona, ponieważ ma ono na swoim standardowym wyposażeniu modem Wi-Fi.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *