Ranking kosiarek elektrycznych do 500 złotych

Kosiarka elektryczna pozwala na utrzymanie zieleni wokół swojego domu lub terenów przy hotelu lub restauracji w należytym stanie. Jest zasilana z sieci elektrycznej, dlatego pozostaje całkowicie ekologicznym rozwiązaniem do koszenia trawy. Pytanie tylko, jaką kosiarkę wybrać? Prezentujemy ranking kosiarek elektrycznych, które można kupić za mniej niż 500 zł.

Ranking kosiarek elektrycznych zaktualizowaliśmy w listopadzie 2024 roku. W ramach comiesięcznego zestawienia opublikowaliśmy też ranking kosiarek elektrycznych do 1000 zł

Kosiarka elektryczna Makita ELM3320

Do pielęgnacji trawników możesz wykorzystać funkcjonalną i wygodną w użyciu kosiarkę elektryczną Makita ELM3320. Zajmuje niezmiennie wysokie miejsca w rankingu kosiarek elektrycznych. Jest przeznaczona do koszenia trawy i pielęgnacji niewielkich ogrodów – mniej więcej o powierzchni do 400 m2. Bardzo dobrze znosi długotrwałą pracę, a przy tym łatwo można nią manewrować tak, by skosić trawę blisko krawędzi np. chodnika, co zapobiega konieczności wykorzystywania jednocześnie podkaszarki. Szerokość koszenia wynosi 33 cm.

Wyposażona w wytrzymały silnik kosiarka Makita ELM3320 o mocy 1200 W charakteryzuje się długą żywotnością i solidnością wykonania, dlatego doskonale radzi sobie w różnych warunkach otoczenia. Jej obudowa została zrobiona z tworzywa sztucznego – odpornego na uszkodzenia polipropylenu. Kosiarka waży nieco ponad 10 kg.

Atutem kosiarki elektrycznej Makita ELM3320 jest to, że daje ona możliwość skorzystania z trzystopniowej regulacji wysokości koszenia – od 20 do 55 mm. Kosz na skoszoną trawę zamontujesz w jednej chwili. Ma on 30 l pojemności. Lampka na obudowie sygnalizuje, czy sprzęt jest podłączony do zasilania. W celu uruchomienia kosiarki Makita ELM3320 wystarczy użyć ergonomicznej rękojeści wyposażonej w szybkomocujące dźwignie blokady.

Zobacz też:  Ranking wiertarek do 500 złotych

Kosiarka elektryczna Gardena PowerMax 1200/32

Nieco mniejszą szerokość koszenia trawy oferuje kosiarka Gardena PowerMax 1200/32, która jednak ma bardzo cenną funkcję QuickFit, dającą możliwość centralnego ustawienia aż na 10 poziomach cięcia, a nie na 3, jak w przypadku Makity. Do tego precyzję koszenia i skuteczność pracy zapewnia specjalne, hartowane ostrze. Ma też dodatkowy grzebień do trawy na bokach obudowy, który ułatwia koszenie trawy wzdłuż ścian i krawężników. System CnC, który usprawnia cyrkulację powietrza, umożliwia efektywne zbieranie i cięcie trawy.

Gardena PowerMax 1200/32 jest zwrotną, niewielka kosiarką, która dobrze sprawdzi się w pielęgnacji niewielkich, przydomowych trawników o powierzchni do 300 m2. Jest łatwa w użyciu, dzięki swojemu uchwytowi ErgoTec z dźwigniami wyłącznika po obu stronach. Rączka kosiarki jest składana, dlatego jej przechowywanie poza sezonem nie wymaga wygospodarowania dużego miejsca w domku narzędziowym czy w garażu.

Ciekawostką związaną z funkcjami kosiarki elektrycznej Gardena PowerMax 1200/32 jest to, że może ona kosić punktowo dzięki spiralnym ruchom robota koszącego. Idealnie wykasza punkty trudno dostępne. Silnik kosiarki Gardena PowerMax 1200/32 również ma 1200 W, a kosz na trawę pojemność 30 l. Wysokość koszenia oscyluje w granicach 20-60 mm. To lekka kosiarka o wadze 8,3 kg.

Kosiarka elektryczna NAC LE12-32-PB-KC

Silnik o mocy 1200 W jest sercem kosiarki elektrycznej NAC LE12-32-PB-KC. Wyposażona jest ona w zabezpieczenie termiczne, dzięki czemu nie będzie problemu z przegrzewaniem się silnika. Jest chroniony przed uszkodzeniami mechanicznymi czy szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi przez obudowę z tworzywa sztucznego.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem nie jest jedynym, które zastosowano w kosiarce NAC LE12-32-PB-KC. To także mechanizm natychmiastowego zatrzymania noża tnącego, co bez wątpienia zwiększa bezpieczeństwo pracy.

Podczas używania kosiarki możesz ustawić jeden z trzech poziomów koszenia: 35, 45 lub 65 mm. Dla wygody użytkowania kosiarka NAC LE12-32-PB-KC ma ergonomiczną rączkę i dwa uchwyty do przenoszenia – jeden znajduje się na pokrywie silnika, a drugi z przodu urządzenia. Kosiarka doskonale radzi sobie z koszeniem terenów o bardzo dużych pochyłościach. Ma plastikowy kosz o pojemności 27 litrów.

Zobacz też:  Ranking lodówek do 2000 złotych

To jedna z najlżejszych dostępnych na rynku kosiarek elektrycznych – waży zaledwie 7 kg. Szerokość koszenia wynosi 32 cm. Sprawdzi się dobrze do pielęgnacji niewielkich trawników w ogrodach (zobacz jak pozbyć się kreta z ogrodu).

Kosiarka elektryczna Stiga Collector 39 E

Model kosiarki elektrycznej Stiga Collector 39 E wyróżnia się mocniejszym silnikiem – 1400 W oraz większą szerokością koszenia – 37 cm. Zastosowano w jej przypadku silnik indukcyjny, a nóż zamontowano bezpośrednio na wałku silnika. Wraz z nim zainstalowano również wentylator noża poprawiający skuteczność zbierania do kosza ściętej trawy, ale pośrednio chłodzi on silnik, który w ten sposób jest zabezpieczany przed nadmiernym przegrzaniem. Silnik jest chroniony przed mechanicznymi uszkodzeniami i czynnikami atmosferycznymi dzięki obudowie wykonanej z materiałów sztucznych wysokiej jakości. Kosiarka Stiga Collector 39 E została wyposażona w trzystopniową regulację wysokości koszenia w granicach 25-65 mm.

Duży wyrzut tylny skoszonej trawy powoduje, że 40-litrowy kosz może się optymalnie wypełnić. Producent kosiarki elektrycznej Stiga Collector 39 E zainstalował w niej wysokiej jakości podwójny włącznik zabezpieczający przed niepowołanym uruchomieniem silnika. Kosiarka waży 13 kg i jest najcięższa w naszym zestawieniu.

Kosiarka elektryczna Stiga Collector 35 E

Innym modelem kosiarki elektrycznej Stiga jest model Collector 35E, który w porównaniu do modelu 39E ma mniejszą szerokość koszenia – 33 cm i silnik elektryczny, indukcyjny o mniejszej mocy – 1000 W. Urządzenia ważą tyle samo, ale nie jest to masa, która utrudniałaby manewrowanie kosiarką.

Urządzenie to zapewnia cichą i ekologiczną pracę. Kosiarka Stiga Collector 35 E została wyposażona w kosz na trawę z materiału o pojemności 30 l. Daje możliwość regulacji wysokości koszenia w granicach od 25 do 65 mm za pomocą regulatora na wale. Ma ergonomiczny uchwyt z dźwignią przełącznika, który można złożyć na czas przechowywania sprzętu poza sezonem czy po prostu wtedy, gdy się z niej nie korzysta.

Zobacz też:  Ranking telewizorów 43-calowych do 1500 złotych

Czy istnieje dobra kosiarka elektryczna do 500 zł?

Jeśli chcesz kupić kosiarkę elektryczną do 500 zł, Twoje oczekiwania może spełnić jeden z pięciu wskazanych modeli opisanych urządzeń, zasilanych z sieci energetycznej. Zwróć uwagę na ich masę, szerokość koszenia i zabezpieczenia silnika przed przegrzaniem. Moc maszyny decyduje o efektywności pracy, zaś regulacja wysokości koszenia o tym, na jak krótko możesz przyciąć trawnik. Kosiarka elektryczna do 500 zł to tani sprzęt, ale przy niedużym ogrodzie może się sprawdzić.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *