podstawy aranżacji białych wnętrz

Ożywianie białych wnętrz – podstawy aranżacji pokoju

Białe wnętrza

Od kilku lat w katalogach wnętrzarskich króluje niegasnący trend na biel. W Polsce pojawił się wraz ze stylem skandynawskim, a aktualnie białe ściany towarzyszą również wielu innym stylom dekoratorskim. Białe wnętrza na przykład biała kuchnia posiadają wielki potencjał, ponieważ w aranżacji ogranicza nas tylko wyobraźnia. Biel można zestawić praktycznie z każdym kolorem, teksturą czy dodatkiem. Poniżej przedstawimy najpopularniejsze połączenia i propozycje do poszczególnych pomieszczeń w domu.

Białe ściany w salonie – jakie dodatki dobrać?

Białe ściany w salonie stwarzają wiele możliwości, ale przede wszystkim dodają optycznie więcej przestrzeni w pomieszczeniu. W zależności od stylu, który lubisz, możesz wypełnić salon jasnymi meblami, dodać kwiaty, poduszki o ciekawych fakturach i wyeksponować ulubione elementy zastawy w szklanych gablotach, tworząc piękną i przytulną przestrzeń inspirowaną południem Francji. Do tego wariantu idealnie pasować będą drewniane podłogi i lustra w ramach stylizowanych na vintage.

Inną opcją jest zachowanie minimalizmu, wstawiając do salonu meble wykończone na połysk, kanapę lub sofę w odcieniach szarości i metalowe dodatki. 

Jeżeli interesuje cię styl glamour, wystarczy wstawić kanapę lub sofę w odważnym i soczystym kolorze (czerwień, turkus, butelkowa zieleń), szklane elementy, lustra, błyszczące dodatki. Białe ściany  przyjmują wszystkie pomysły. Bardzo łatwo zmienisz styl swojego salonu, odświeżając wystrój nowymi dodatkami. 

Ożywianie białych wnętrz - podstawy aranżacji pokoju

Białe ściany w sypialni

Sypialnia powinna być pomieszczeniem przytulnym i umożliwiającym wyciszenie. Białe ściany przy aranżancji sypialni sprawdzą się doskonale, jednak warto je nieco ocieplić dodając rośliny, zdjęcia czy ulubione dzieła sztuki. W końcu pierwsze co widzisz otwierając rano oczy, to właśnie te ściany. Meble w sypialni to głównie łóżko i szafy. Warto utrzymywać je w stylu pasującym do reszty mieszkania, aby mieć zaspokojone poczucie estetyki i harmonii. Jeśli twoja kuchnia i salon są urządzone w stylu prowansalskim, wprowadź do sypialni akcenty delikatnych kwiatów i koronek, naturalne materiały, dodatki w stylu vintage i tkany dywan. 

Zobacz też:  Jak układać płyty granitowe na tarasie?

Jeżeli wybierasz styl skandynawski, postaw na pościel z naturalnej bawełny w proste wzory lub zupełnie gładką. Dodaj przytulny pled, eko skórę na podłodze i ulubione świece. Dla stylu glamour doskonale sprawdzi się satynowa pościel w żywym kolorze i błyszczące dodatki (ramki na zdjęcia, zegar, toaletka).

Białe wnętrza z drewnem

Białe ściany doskonale komponują  się z naturalnym drewnem lub wyrobami imitującymi drewno (panele, płytki drewnopodobne). Ten rodzaj designu przywodzi na myśl przytulną skandynawską chatkę na dalekiej północy. Do bieli najbardziej pasują jasne i średnie odcienie drewna. Biały kolor ścian wyraźnie podkreśla odcienie i naturalne struktury w drewnie, ukazując jego pełne piękno. Wnętrza aranżowane w ten sposób wprowadzają w domu spokój, harmonię i poczucie dobrobytu. Przy stworzeniu takiej kompozycji przydadzą się podstawowe narzędzia do obróbki drewna.

Białe wnętrza aranżacje – podsumowanie

Jeżeli nadal zastanawiasz się jakie meble do białych ścian wybrać, zerknij na naszą listę:

  • styl rustykalny – ciężkie, grubo ciosane krzesła, drewniany duży stół, drewniane podłogi, etniczne wzory, naturalne materiały
  • styl skandynawski – meble o prostym designie, białe lub szare, drewno, naturalne materiały, świece, duże lustra
  • styl prowansalski/południowy – meble vintage, przeszklone gabloty, rzeźbione, 

z przetarciami, kwiaty, suszone zioła, naturalne tkaniny, koronki

  • styl nowoczesny – białe, szare lub czarne meble z metalowymi elementami, proste formy, odważny design.

Białe wnętrza stwarzają nieograniczone możliwości aranżacji. Mamy nadzieję, że ten artykuł zainspirował cię do samodzielnego urządzenia białej przestrzeni. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *