Biała kuchnia – jak zaprojektować kuchnię w bieli

Biała kuchnia – jak zaprojektować kuchnię w bieli?

Marzy Ci się kuchnia w bieli, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Zastanawiasz się jakie wady i zalety posiada takie rozwiązanie? W tym tekście znajdziesz sposoby na aranżację białej kuchni z drewnem oraz jej zalety i wady.

Kuchnia biała

Wykorzystanie bieli czy to w kuchni, czy w innym pomieszczeniu pozwala optycznie zwiększyć powierzchnię i pomaga rozjaśnić pomieszczenia. Biel to barwa uniwersalna, na której tle dobrze wyglądać będą wszystkie inne kolory. Najczęściej decydujemy się na białe meble kuchenne w stylu skandynawskim. Aranżacja total white sprawdza się w każdej sytuacji!

Projektowanie kuchni w bieli

Urządzenie białych kuchni to duże wyzwanie. Gdy decydujemy się na pomieszczenia w tej barwie, nie możemy zapomnieć o ożywianiu białych wnętrz i wyróżniających się dodatkach. Jak ożywić białą kuchnię? Wykorzystując nietypowy wzór na ścianie. Białe meble kuchenne dobrze prezentują się z różnego rodzaju płytkami oraz tapetą. Najlepiej wybrać taki materiał, który jest odporny na tłuszcz i parę wodną. W sklepach można znaleźć farby i płytki przeznaczone do kuchni. Ciekawym rozwiązaniem jest użycie kolorowej fugi przy jasnych płytkach. Zamiast klasycznych białych płytek na ścianę możemy zdecydować się na inny kolor. Nie musi być to zupełnie inna barwa. Kość słoniowa, kremowy, beżowy to kolory, które idealnie ożywią białe kuchnie.

Oryginalnym pomysłem jest połączenie dwóch różnych struktur na jednej ścianie. Może to być wykończenie płytkami i tapetą lub drewnem. Pomalowanie ściany innym kolorem jest łatwiejsze i tańsze niż montaż kolorowych kafelków. Dodatkowo zmiana koloru ścian jest możliwa właściwie w każdym momencie i nie wymaga zatrudniania fachowców. Popularnym rozwiązaniem w ostatnich latach jest jednorodnie lakierowane szkło, tak zwany lacobel. Szyba lacobel w kuchni znajduje bardzo szerokie i wszechstronne zastosowanie. Pełni ona rolę ozdobną i są dobrym zabezpieczeniem białych ścian. Dodatkowo lacobel można łatwo wyczyścić. Decydując się na to rozwiązanie, możemy wybrać jednokolorowe szkło lub z różnorodną grafiką. Lacobel idealnie prezentuje się z taśmami LED. Ten rodzaj oświetlenia jest dobrym dopełnieniem oświetlenia w białej kuchni. Jeśli nie masz pewności, czy zdecydować się na biel w kuchni, warto skorzystać z profesjonalnych usług planowania kuchni i uzgodnić wygląd wnętrza ze specjalistą.

Zobacz też:  Firanki czy rolety w kuchni?

Białe meble kuchenne

Choć meble w kuchni w klasycznej bieli cieszą się popularnością, posiadają swoje zalety i wady. Połączenie białych mebli kuchennych z jasnymi ścianami idealnie sprawdza się w małych kuchniach. Są uniwersalne, pasują do prawie każdego stylu, nadają one lekkość w pomieszczeniu oraz stwarzają wrażenie eleganckiego wnętrza. Bez problemu dobierzemy do niej dodatki, które raz na jakiś czas możemy wymienić. Białą kuchnię wbrew pozorom łatwo utrzymać w czystości. Na białych meblach nie widać kurzu, a plamy z tłuszczu nie są, aż tak widoczne. Do wad możemy zaliczyć fakt, że lakierowane wyposażenie jest mniej odporne na zarysowania oraz zdecydowanie częściej trzeba je czyścić z różnych drobinek. Biały blat jest niepraktyczny.

Kuchnia biało drewniana

Drewniane elementy doskonale przełamują biel wnętrza i stanowią dopełnienie całości. Za pomocą tego tworzywa możemy uzyskać proste i przytulne wnętrze. Kuchnia biało drewniana nie zawsze wygląda tak samo. Drewno można wykorzystać na blacie roboczym, na podłodze, czy w dodatkach. Jeżeli chcemy osiągnąć mało spotykany efekt, warto rozważyć drewniany blat. Przy wyborze drewnianych elementów należy zastanowić się, czy chcemy, aby drewno dominowało w naszej kuchni, czy było dopełnieniem.

W przypadku kuchni z drewnem na pierwszym planie, mamy szeroką gamę mebli wykonanych z różnokolorowego drewna. Wybór barwy zależy jedynie od naszych preferencji. Decydując się na drugi wariant, możemy znaleźć szafki kuchenne z drewnianymi elementami np. rączkami lub uchwytami w różnych stylach i połączeniach. Zastosowanie drewnianych półek na przyprawy lub pojemniki na żywność jest ciekawym rozwiązaniem. Dodatkowo możemy zdecydować się na szklane słoiki z drewnianą pokrywką. Gdy drewno przestanie nam się podobać, możemy zastąpić je innym materiałem bez większych kosztów. Półki są stosunkowo niedrogie i łatwe w montażu. Jeśli jednak nie jesteśmy przekonani co do obecności drewna w naszej kuchni, zawsze możemy wybrać drewniane dodatki. Zakup drewnianych przyborów kuchennych będzie dobrym rozwiązaniem i ciekawym uzupełnieniem wnętrza (zobacz też co powinno się znaleźć w każdej kuchni).

Zobacz też:  Jaki stół do jadalni?

Kuchnia na biało jest ponadczasowa i przy dobrej aranżacji będzie zachwycać każdego. Warto skorzystać z profesjonalnych usług projektowania kuchni, ponieważ dobrze zaprojektowana, praktyczna kuchnia nie będzie wymagała poprawek i remontów w przyszłości. W przytulnej, białej aranżacji kuchni o wiele lepiej przyrządza się potrawy!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *