Wynajem sprzętu budowlanego

Wynajem sprzętu budowlanego – czy warto i na co zwrócić uwagę?

To pytanie nurtuje wiele osób. W tym artykule poznasz zalety i wady korzystania z usług wypożyczalni oraz kiedy i dla kogo opłacalny jest wynajem sprzętu budowlanego.

Wynajem sprzętu budowlanego

Wypożyczenie sprzętu budowlanego jest dobrą alternatywą dla zakupu kosztownych narzędzi. To racjonalne i korzystne rozwiązanie dla budownictwa indywidualnego oraz dla firm wykonawczych. Sprzęt budowlany zajmuje sporo miejsca i nie każda firma, posiada wystarczającą powierzchnię, aby w prawidłowy sposób móc je składować. W sytuacji, gdy decydujesz się na realizację jednorazowej inwestycji takiej jak budowa własnego domu, wynajęcie sprzętu budowlanego jest niemal koniecznością. Jednak zanim skorzystamy z usług firm, warto dokładnie przeanalizować naszą sytuację, zadając sobie trzy podstawowe pytania, przed podjęciem decyzji:

 1. Dlaczego chcesz wynająć sprzęt budowlany?
 2. Na jak długo planujesz korzystać z pożyczonych urządzeń?
 3. Dlaczego uważasz, że wynajem jest korzystniejszy niż zakup.

W momencie, gdy decydujesz się na krótkoterminowe wypożyczenie, wnikliwa analiza nie jest niezbędna, ponieważ koszty nie będą, aż tak duże, jak w przypadku długoterminowego korzystania z narzędzi.

Wypożyczalnia maszyn budowlanych

Wynajem sprzętu budowlanego ma swoje zalety i wady.

Zalety:

 • Płacisz się tylko za czas, w którym sprzęt został rzeczywiście wykorzystany.

 • Maszyny zwracasz firmie wynajmującej, gdy nie jest już potrzebna. Okres obowiązywania umowy jest elastyczny, nie kar za wczesne oddanie sprzętu.

 • Wynajem sprzętu daje możliwość sprawdzenia go przed zakupem do swojej firmy. Wypożyczalnie sprzętu budowlanego posiada najlepsze urządzenia, ponieważ regularnie go wymieniają.

 • Wynajem prawie zawsze obejmuje również konserwację sprzętu. W przypadku awarii firma wynajmująca może od razu wymienić sprzęt lub naprawić go bez dodatkowych kosztów.

 • To rozwiązanie gwarantuje likwidację kosztów związanych z magazynowaniem sprzętu. W przypadku posiadania maszyn na stałe musisz rozwiązać problem jego przechowywania w sytuacji, gdy nie jest używany.
Zobacz też:  Niezbędnik majsterkowicza: co powinno znaleźć się w skrzynce z narzędziami?

 • Wypożyczalnia maszyn budowlanych posiada ofertę dostosowaną dla firm oraz osób prywatnych.

Wady:

 • Korzystając z narzędzi, które oferuje wypożyczalnia maszyn budowlanych, ponosimy koszty związane z ich użytkowaniem.
 • Inwestorzy mogą mieć problem ze znalezieniem w ofercie specjalistycznego, rzadkiego sprzętu.
 • W przypadku uszkodzenia tracimy wcześniej wpłaconą kaucję.
Wynajem sprzętu budowlanego

Wypożyczalnia narzędzi budowlanych

Mianem sprzętu budowlanego określa się niewielkie elektronarzędzia takie jak wiertarki, szlifierki oraz duże maszyny budowlane np. koparki, dźwigi. Wypożyczalnia narzędzi budowlanych ma zróżnicowaną ofertę i dysponuje różnym sprzętem. Warto rozważyć zakup drobnych elektronarzędzi, które mogą się w przyszłości przydać. Ich ceny są zróżnicowane. Zakup może być bardziej opłacalny niż wynajem.

Sprzęt budowlany wynajem

Wynajem to nabycie praw do użytkowania maszyny na dłuższy okres czasu, zazwyczaj powyżej 12 miesięcy, w ramach jednej, stałej opłaty abonamentowej. Wypożyczenie sprzętu budowlanego najlepiej sprawdzi się podczas realizacji konkretnych celów na krótki okres np. jednego dnia. Koszt wypożyczenia uzależniony jest od czasu, w ramach stałej dziennej stawki. Każda wypożyczalnia sprzętów budowlanych ma swój cennik. Przed podpisaniem umowy, której przedmiotem jest wynajem maszyn budowlanych, należy zapoznać się z nim.

Bez wątpienia wypożyczenie podstawowego i prostego sprzętu budowlanego jest korzystne dla indywidualnych inwestorów, którzy realizują pojedynczą budowę. Prowadząc firmę, podstawowy sprzęt budowlany najlepiej jest, posiadać na własność. Wynajem maszyn budowlanych może generować koszty przewyższające jednorazowy wydatek na zakup urządzeń. Opłacalność wynajmu sprzętu budowlanego należy szacować indywidualnie, uwzględniając koszty zakupu, ceny obowiązujące w wypożyczalniach oraz częstotliwość i czas wykorzystywania danych urządzeń.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *