Niezbędnik majsterkowicza

Niezbędnik majsterkowicza: co powinno znaleźć się w skrzynce z narzędziami?

Jeżeli zastanawiasz się, jak powinno wyglądać profesjonalne wyposażenie warsztatu oraz jakie narzędzia dla majsterkowicza powinieneś mieć koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Wyposażenie warsztatu

Wyposażenie warsztatu obejmuje przede wszystkim funkcjonalne meble. Wytrzymałe szafki to postawa. Pojemne wózki warsztatowe zapewnią Ci swobodne przewożenie narzędzi bez ryzyka uszkodzenia ich. Dodatkowo możesz wzbogacić swój warsztat w regały, w których możesz przechowywać śrubki oraz w specjalistyczne stoły dostosowane pod Twoje potrzeby.

Komplet narzędzi

Wybierając narzędzia do warsztatu, powinieneś zwrócić uwagę na tworzywa, z których są wykonane. Wybierz solidny komplet narzędzi ręcznych, który nie ulegnie zniszczeniu podczas korzystania. Inwestycja w profesjonalny sprzęt zawsze opłaca się i usprawnia pracę. W przypadku warsztatów samochodowych ogromne znaczenie ma czas realizacji usługi.


W każdym warsztacie powinny znajdować się klucze nasadowe, imbusowe oraz płasko-oczkowe. Nie możesz też zapomnieć o śrubokrętach i szczypcach. W profesjonalnych warsztatach obowiązkowo powinien znaleźć się podnośnik hydrauliczny, ściągacze do sprężyn, łożysk i kół, tarcz i bębnów. Warto zainwestować w sprzęt diagnostyczny, który pozwoli szybko i sprawnie określić stan techniczny pojazdu. Bardzo praktycznym urządzeniem jest kompresor. W zależności od tego, jaki rodzaj usług wykonujesz, przydatnym narzędziem może okazać się spawarka.

Niezbędnik majsterkowicza: co powinno znaleźć się w skrzynce z narzędziami?

Narzędzia dla majsterkowicza

Skrzynkę z narzędziami powinien mieć w domu każdy mężczyzna. Możesz kupić gotowy komplet narzędzi wraz ze skrzyneczką lub samemu skompletować podstawowe narzędzia. O czym warto pamiętać?


Najważniejszy w skrzynce jest dobry młotek i śrubokręty różnej wielkości. Poza tym warto mieć w zanadrzu kombinerki, klucze nasadowe i płaskie, latarkę, miarkę, ołówek, papier ścierny, taśmy izolacyjne, wiertarkę, szpachelkę, nóż tapetowy i poziomicę. Z takim pakietem startowym domowe usterki i drobne naprawy samochodu nie stanowią większego problemu.

Zobacz też:  Wynajem sprzętu budowlanego - czy warto i na co zwrócić uwagę?

Elektronarzędzia dla majsterkowicza

Elektronarzędzia z akumulatorem to mobilne urządzenia, które wyposażone są w silniczki elektryczne. Zasilane są przez akumulatory lub baterie i nie potrzebują dostępu do prądu! Wystarczy mieć odpowiednią ładowarkę, którą producenci najczęściej dodają w zestawie. Największą zaletą elektronarzędzi jest mobilność, niewielka waga oraz wygoda użytkowania.

Niezbędne elektronarzędzia dla majsterkowicza:

  • Z pomocą wiertarki wykonasz otwór w gipsie, metalu czy betonie.

  • Wkrętarka. Niezwykle przydatna podczas skręcania mebli.

  • Szlifierka kątowa służy do cięcia twardych materiałów, ale zastosowanie znajdzie również w warunkach domowych. Idealnie sprawdzi się w polerowaniu, szlifowaniu powierzchni oraz złuszczaniu farby.

  • Narzędzie wielofunkcyjne to wygodna alternatywa dla kupowania kilku narzędzi. Jest w stanie zastąpić zestaw narzędzi dla majsterkowicza, ponieważ urządzenie łączy w sobie cechy wiertarek, wkrętarek, szlifierek i przecinarek.

To, jakie narzędzia do warsztatu wybierzesz, zależy od specyfiki pracy, którą wykonujesz. Do drobnych napraw nie jest konieczny drogi, markowy sprzęt. Narzędzia majsterkowicza trochę różnią się od profesjonalnego sprzętu. Wybierz urządzenia, które są dla Ciebie wygodne i praktyczne, a na pewno nie będziesz rozczarowany podczas korzystania z nich.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *