Ranking laserów krzyżowych do 300 złotych

Przy zaawansowanych pracach wykończeniowych i budowlanych wykorzystywane są różnego rodzaju narzędzia pomiarowe. Zalicza się do nich również lasery krzyżowe. Rozwiązanie tego rodzaju jest pewnym wariantem poziomicy, ale pozwala on jednocześnie wyznaczyć punkt dokładnie w pionie i w poziomie. Jest więc bardziej uniwersalny niż poziomica. Jeśli chcesz przeznaczyć na zakup lasera krzyżowego około 300 zł, zobacz naszą listę top 5 takich urządzeń i wybierz sprzęt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Huepar 9011G

Pierwszym wśród polecanych przez nas laserów krzyżowych w cenie do 300 zł jest Huepar 9011G. wykorzystuje on w swoim działaniu technologię zielonej diody – jednostkę laserową firmy Osram. To jedno z najlepszych tego typu rozwiązań na świecie. Wszystko przez to, że zielony laser jest 2 razy (czyli 300 proc.) jaśniejszy w porównaniu z czerwonym z tym samym źródłem światła. Szacuje się, że w przypadku wykorzystywania lasera krzyżowego Huepar 9011G w pochmurny dzień o natężeniu światła wynoszącym 14 000 luksów widoczność wynosi 12 metrów.

Urządzenie to ma kompaktowe wymiary, a dzięki miękkiemu uchwytowi i niewielkiej wadze jest poręczne. Nie wpływa to jednak na profesjonalny charakter tego narzędzia laserowego. Przy jego użyciu możesz wykonać wszystkie prace np. przy montażu sufitów podwieszanych czy kafelkowaniu ścian. Zapewnia dokładne pozycjonowanie, ponieważ Huepar 9011G wyświetla krzyż laserowy z dokładnością +/- 3 mm na 10 m i przy pełnej jasności dla optymalnej widoczności. Czas potrzebny na samopoziomowanie wynosi maksymalnie 3 sekundy.

Prócz samoczynnego, automatycznego poziomowania laser krzyżowy Huepar 9011G ma funkcję ręczną, czyli linia poprzeczna blokuje się w pozycji po przechyleniu pod kątem, by zachować idealne kąty 90 stopni, a Ty możesz go obrócić na stałym klipsie w pełnym zakresie 360 stopni.

 Zobacz specyfikację lasera krzyżowego Huepar 9011G:

 • klasa lasera: klasa 2 (IEC / EN60825-1 / 2014),
 • długość fali lasera: 510 ~ 530 nm,
 • dokładność poziomowania +/- 3mm na 10 m,
 • zakres poziomowania: 4° +/- 1°,
 • odległość robocza: 25m,
 • źródło zasilania – bateryjne (2x AA),
 • czas pracy – 6 godzin z włączonymi wszystkimi wiązkami lasera.

Parkside PKLL 7 D3

Drugim spośród polecanych przez nas laserów krzyżowych jest urządzenie Parkside PKLL 7 D3. Ma 7-metrowy obszar roboczy. Wykorzystuje prostą, ale precyzyjną projekcję prostokątnych linii orientacyjnych. Dzięki dwóm trybom projekcji ma wszechstronne zastosowanie. Laser krzyżowy Parkside PKLL 7 D3 daje możliwość samopoziomowania i pionowego ustawiania z wyświetlaczem statusu LED. Możesz wybrać dowolny kąt ustawienia po zamocowaniu wahadła lasera.

Zobacz też:  Ranking kosiarek spalinowych do 1000 zł

Obudowa lasera Parkside PKLL 7 D3 została wykonana z trwałego tworzywa sztucznego i ma mocowanie do statywu 6,25 mm. Została wyposażona w wyjmowany, uniwersalny zacisk 360 stopni.

Dokładność poziomowania w jego przypadku wynosi +/- 0,8 mm na metr. Laser wyłącza się automatycznie przy samopoziomowaniu z przekroczonym początkowym nachyleniem +/- 4 stopnie.

Parametry techniczne lasera krzyżowego Parkside PKLL 7 D3 prezentują się w następujący sposób:

 • klasa lasera: klasa 2,
 • długość fali lasera: 635 nm,
 • dokładność poziomowania +/- 0,8 mm na 1 m,
 • zakres poziomowania: +/- 4°,
 • odległość robocza: 7 m,
 • źródło zasilania – bateryjne.

Zobacz też:

Montaż drzwi i ościeżnicy w domu – co warto wiedzieć

Niezbędnik majsterkowicza: co powinno znaleźć się w skrzynce z narzędziami?

Stanley STHT77498-1

Laserem krzyżowym w cenie nieprzekraczającej 300 zł jest urządzenie Stanley STHT77498-1 z czerwoną wiązką, który przyda się przy wykonywaniu różnych prac w zakresie domowego majsterkowania. Linie, jakie emituje, pozwalają w prosty sposób wyrównać powierzchnię. Można go zamocować na statywie z gwintem ¼ cala. Brak uzyskania poziomu jest sygnalizowany podświetlanym wskaźnikiem.

W przypadku lasera krzyżowego Stanley STHT77498-1 masz do czynienia z lekkim, kompaktowym i praktycznym rozwiązaniem do użytku domowego. Ułatwi on wieszanie szafek, obrazów i tym podobnych. Czerwona wiązka emitowana przez Stanley STHT77498-1 ma zasięg do 12 m i zapewnia duży poziom dokładności. Prace zawsze będą wykonywane prawidłowo dzięki laserowi Stanley STHT77498-1. Ma on blokadę wahadła zapewniającą stabilność montażu. Możesz używać 3 różnych pozycji przełącznika z blokadą lub wykorzystywać laser w trybie ręcznym. Bardzo dobrze sprawdza się samopoziomowanie.

Panel sterowania Stanley STHT77498-1 ma formę panelu dotykowego, który jest intuicyjnie prosty w obsłudze. Producent wyposażył ten sprzęt w uchwyt Quick Link.

Porównaj ten rodzaj lasera krzyżowego z innymi za pomocą parametrów technicznych:

 • klasa lasera: klasa 2,
 • długość fali lasera: 635 nm,
 • dokładność poziomowania +/- 0,6 mm na 1 m,
 • zakres samopoziomowania: +/- 4°,
 • odległość robocza: 12 m,
 • źródło zasilania – bateryjne (2 x AA).
 • czas pracy – około 20 godzin.

Neo Tools 75-106

Laser krzyżowy Neo Tools 75-106 jest samopoziomującym się przyrządem, który zapewnia długość fali światła laserowego 520-530 nm. Przydaje się przy wykonywaniu prac budowlanych i wykończeniowych czy przy domowym majsterkowaniu. Z jego pomocą bez trudu wyznaczysz linię pionową i poziomą w tym samym czasie, na odległość do 15 m.

Zobacz też:  Ranking kominków wolnostojących do 7500 złotych

Laser Neo Tools 75-106 emituje zieloną wiązkę światła, która jest nawet do 4 razy jaśniejsza niż standardowa wiązka czerwona, dlatego można wykorzystywać ten przyrząd w różnych warunkach oświetlenia. Został wyposażony przez producenta w mechanizm samopoziomujący, co umożliwia wykonywanie dokładnej pracy bez konieczności ręcznego wprowadzania odpowiednich ustawień.

 Gumowa obudowa lasera krzyżowego Neo Tools 75-106 sprawia, że dobrze się go trzyma w dłoni. Można go również osadzić na statywie dzięki gwintowi o wielkości ¼ cala. Uchwyt pozwala na przymocowanie lasera do różnych elementów.

Urządzenie ma sygnalizację świetlną informującą o błędnym nastawieniu lasera krzyżowego. Jego certyfikat europejski CE świadczy o wysokiej jakości urządzenia.

 Dane techniczne lasera Neo Tools 75-106 prezentują się następująco:

 • klasa lasera: klasa 2,
 • długość fali lasera: 520-530 nm,
 • dokładność poziomowania +/- 0,3 mm na 1 m,
 • zakres samopoziomowania: +/- 3,5°,
 • odległość robocza: 15 m,
 • źródło zasilania – bateryjne (2 x AA).

Neo Tools 75-101

Laser krzyżowy Neo Tools 75-101 to ostatnia z propozycji naszego TOP 5 laserów w cenie do 300 zł. Jest przyrządem laserowym samopoziomującym, który w porównaniu z wcześniej opisywanym urządzeniem tego samego producenta cechuje się większą długością fali – w granicach od 630 do 670 nm. Będzie znakomicie sprawdzać się przy prowadzeniu prac budowlanych i wykończeniowych. Służy do wyznaczania linii pionowej i poziomej lub obu tych linii w tym samym czasie na dystansie wynoszącym do 15 m.

Zaletą lasera krzyżowego Neo Tools 75-101 jest to, że charakteryzuje się on skróceniem czasu, jaki potrzebny jest na prace związane z szeroko pojmowanym poziomowaniem. Ma mechanizm samopoziomujący, co likwiduje konieczność ręcznego wprowadzania ustawień. Nie wyślizgnie się z dłoni, ponieważ ma ogumowaną obudowę. Wyposażony jest w gwinty do statywu ¼ cala. Uchwyt magnetyczny lasera krzyżowego Neo Tools 75-101 ułatwia szybkie mocowanie przyrządu do każdej powierzchni metalowej.

Zobacz też:  Ranking odkurzaczy automatycznych

 Urządzenie zostało wyposażone przez swojego producenta w sygnalizację świetlną i dźwiękową błędnego nastawienia. Jego obudowa zabezpiecza wrażliwy laser przed wnikaniem pyłu lub wody, zgodnie ze stopniem ochrony IP 54.

 Jego dane techniczne prezentują się w następujący sposób:

 • klasa lasera: klasa 2,
 • długość fali lasera: 630-670 nm,
 • dokładność poziomowania +/- 0,3 mm na 1 m,
 • zakres samopoziomowania: +/-4°,
 • odległość robocza: 15 m,
 • źródło zasilania – bateryjne (3x AA).

 Wybierz laser krzyżowy o wiązce czerwonej, konwencjonalnej lub nowoczesnej wiązce zielonej. Dobierz jego parametry do własnych potrzeb.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *