Kategoria: Ściany i sufity

Jak wyburzyć ściankę działową?

Czasem mieszkanie potrzebuje odświeżenia. Często wystarczy przemeblowanie lub drobny remont np. odświeżamy wygląd salonu, jednak czasem pojawia się potrzeba zmiany układu funkcjonalnego pomieszczeń. Za nią ciągnie się kwestia wyburzania ścian. Zanim ruszą prace, warto dowiedzieć się, czego dokładnie...

Dom to w istocie cztery ściany oraz sufit, choć w praktyce składa się ze znacznie większej liczby elementów. Przy wznoszeniu takiego obiektu czy innej budowli musisz wiedzieć, że budujesz nie tylko ściany zewnętrzne, ale i wewnętrzne, a czasem też ścianki fundamentowe. Wszystkie muszą być wykonane z dbałością o normy budowlane określone w przepisach. Czy wiesz, jakie warunki techniczne muszą spełniać przegrody zewnętrzne? Tego wszystkiego dowiesz się z naszych artykułów.

Wykańczanie ścian i sufitów

Natomiast poradniki dotyczące wykańczania ścian czy sufitów ułatwią Ci podjęcie decyzji o tym, jak zaaranżować przestrzeń salonu, sypialni, pokoju dziennego, łazienki i kuchni. Aranżacja ściany powinna z jednej strony być estetyczna oraz po prostu Ci się podobać, a z drugiej musi być trwała i solidna. Dowiedz się, jak tynkować oraz gipsować, jak wykorzystywać zaprawę do uzupełniania ubytków, dokonując remontu ścian, jak najłatwiej malować powierzchnie i w jaki sposób tapetować.

Pomysły i inspiracje

Aranżacja sufitu może być wykonana z wykorzystaniem zwykłej farby, jeśli jego powierzchnia jest dostatecznie gładka, ale może być tak, że zacznie on pękać. Możesz znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego tak się dzieje, w naszym serwisie. Poradniki ekspertów ułatwią Ci remont ścian i sufitów. Czasami wymagane jest założenie na niego siatki, by zniwelować jego pękanie, a jeśli to nie jest dobrym dla Ciebie wyjściem, możesz posłużyć się poradnikiem dotyczącym aranżacji sufitów podwieszanych, z instalacją efektownego oświetlenia. Remont sufitu przeprowadzisz wówczas szybko i skutecznie.