Alarm i kamera w domu

Alarm i kamera w domu – czy warto stosować te zabezpieczenia ?

Nie wszystkie niebezpieczne sytuacje jesteśmy w stanie przewidzieć, ale możemy ich uniknąć, montując alarm domowy oraz wysokiej klasy monitoring wizyjny. W tym artykule dowiesz się, czym są systemy alarmowe oraz jaki monitoring do domu wybrać. Możesz też zobaczyć jaki rodzaj domofonu do domu jednorodzinnego wybrać.

System alarmowy do domu

System alarmowy to zespół odpowiednio połączonych urządzeń, mający na celu zabezpieczenie chronionego obiektu, odstraszenie potencjalnego włamywacza i powiadomienie właściciela w przypadku naruszenia strefy chronionej. Składa się z urządzeń, które wykrywają oraz sygnalizują próbę wejścia osób niepowołanych do domu. System alarmowy w momencie wtargnięcia do domu i wykrycia ruchu włącza alarm dźwiękowy i świetlny, a także wysyła powiadomienie do centrali, do właściciela i stacji monitorowania.

Najczęściej do kradzieży i włamań dochodzi podczas naszej nieobecności, warto zabezpieczyć swój dobytek alarmem domowym, aby codziennie nie martwić się o bezpieczeństwo.W jaki sposób działają alarmy domowe? Ich działanie możemy podzielić na trzy odrębne sytuacje, w których działanie różni się między sobą.

W momencie, w którym znajdujemy się w domu, alarm jest wyłączony z czuwania. Cały system jest podłączony do prądu, ale nie generuje powiadomień włamaniowych.

Kiedy znajdujemy się poza domem, aby alarm domowy działał we właściwy sposób, musimy go uzbroić poprzez wpisania ustalonego przez nas kodu PIN na klawiaturze, która znajduje się przy wejściu. W przypadku niebezpiecznych zdarzeń system alarmowy powiadamia o zaistniałej sytuacji właściciela oraz firmę ochroniarską.

Przed wejściem do domu należy rozbroić alarm, który został wcześniej uzbrojony. Rozbrojenie alarmu polega dokładnie na tym samym, co jego uzbrojeniu. Dopiero po wpisaniu kodu PIN jesteśmy w stanie wejść do domu, unikając nieprzyjemnych dźwięków mających na celu odstraszenie osób trzecich na naszej posesji.

Zobacz też:  Zagrożenie ze strony gazów palnych

Przed zakupem alarmu domowego warto porozmawiać z wykwalifikowanymi pracownikami firm ochroniarskich, które oferują takie urządzenia. Pomogą oni w wyborze idealnego systemu alarmowego i odpowiedzą na każde pytanie klienta. Wyróżniamy dwa rodzaje alarmów domowych bezprzewodowe oraz przewodowe. Ich działanie różni się między sobą.

  • Bezprzewodowe alarmy do komunikowania się urządzeń wykorzystują łączność radiową, która może zostać zakłócona. Wybierając ten rodzaj alarmu, należy zwrócić uwagę, czy alarm posiada zabezpieczenia przed zakłóceniem sygnału. Ten rodzaj alarmów najlepiej sprawdzi się w domach, które zostały już wyremontowane. To rozwiązanie nie wymaga od nas podłączania kabli. Bezprzewodowy alarm domowy może mieć dodatkowe czujniki gazu, dymu, ruchu czy czadu i może być sterowany za pomocą aplikacji na smartfon lub tablet.

  • W przewodowych alarmach do domu wszystkie urządzenia wchodzące w skład systemu są połączone ze sobą za pośrednictwem kabli. Jeżeli jesteśmy na etapie budowy domu lub remontu warto rozważyć ten wariant. W przypadku przewodowego alarmu domowego mamy możliwość zamontowania czujek w każdym pomieszczeniu, dodatkowo zapewnia użytkownikowi niższe nakłady finansowe.

Alarm i kamera w domu

Kamery do monitoringu domu

Monitoring w domu jednorodzinnym przydaje się podczas dłuższych wyjazdów. Dzięki kamerom bezprzewodowym możemy obserwować, co się dzieje w naszym domu podczas naszej nieobecności, co przyczynia się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Zamontowanie kamer w domu pozwala rodzicom małych dzieci kontrolować osoby, które opiekują się ich dziećmi.

Kamera IP najczęściej jest wyposażona w moduł WiFi , rejestruje obraz i automatycznie przesyła go do sieci. Łatwo nawiązuje bezprzewodowe połączenie i przesyła rejestrowany obraz na żywo na telefon, laptop lub tablet. Kupując kamerę, dostajemy do niej aplikację, bez której funkcje monitoringu nie będą działać. Aby przesyłanie treści do sieci było możliwe, kamerę IP podłącza się do routera w domu.

Zobacz też:  Czym jest czynsz i co wchodzi w jego skład?

Kamery do monitoringu domu zewnętrzne

Kamery do monitoringu zewnętrznego są podstawą dobrego zestawu zabezpieczenia domu. Wybierając zewnętrzne kamery do monitoringu domu, nigdy nie należy brać pod uwagę urządzeń, które przeznaczone są do zastosowań wewnętrznych. Specjalna konstrukcja kamer przed dom przystosowana jest do najbardziej wymagających warunków atmosferycznych. Istotnym czynnikiem mającym wpływ na wybór kamery do domu jest sposób przesyłania i zabezpieczania rejestrowanego przez kamerę materiału wideo. Pod tym względem można wyróżnić kamery analogowe oraz nowoczesne kamery IP.

Aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i bliskim, warto zainwestować w alarmy i kamery w domu. Nagranie z monitoringu domowego, dokumentujące przestępstwo może być uznane za dowód rzeczowy co w przypadku kradzieży bądź włamania ma duże znaczenie w pozytywnym rozpatrzeniu sprawy w sądzie. Warto zainwestować w odpowiednie zabezpieczenia dla własnego spokoju!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *