Jak pozbyć się kreta z ogrodu

Jak pozbyć się kreta z ogrodu?

Kret w ogrodzie to spory problem dla każdego właściciela działki. Ten niewielkich rozmiarów szkodnik przekopuje ziemię w poszukiwaniu pokarmu. Tylko jednej nocy jest w stanie wykopać 20 metrów tuneli i uformować nawet 30 kopców. Jeżeli zatem pragniemy zachować estetyczny wygląd działki to pozbycie się szkodnika będzie niezbędne. Prezentujemy sprawdzone techniki na pozbycie się kretów ze swojego ogrodu i zachowanie świetnej prezencji całej posesji. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami.


Kret w ogrodzie – jakie tereny wybierają te szkodniki?

Krety najchętniej na miejsce do życia wybierają gleby próchnicze. Wilgotna gleba tego rodzaju jest bardzo bogata w cenny pokarm. Szkodniki te tworzą również podziemne legowiska, do których zbierają mech oraz trawę. Zadbany ogród przed domem stanowi zatem bardzo często idealne miejsce do życia dla tych gryzoni.


Jak pozbyć się kreta?

Właściciele ogrodów, w których osiedliły się krety bardzo często muszą zmagać się z poważnymi zniszczeniami trawnika. Praktycznie po każdej nocy można zauważyć nowe kopce. Brak interwencji może natomiast prowadzić do całkowitego zniszczenia trawnika przed domem. Dlatego też pozbycie się tych podziemnych zwierząt jest tak ważne.

Zapoznaj się z najlepszymi sposobami na to jak pozbyć się kreta.

  • Zbadaj swój ogród – pierwszym krokiem jest określenie, gdzie znajdują się tunele. W tym celu należy obejść cały ogród. Należy pamiętać o tym, że obecność wielu kopców nie musi oznaczać obecności kilku zwierząt. Nawet jeden kret jest w stanie zająć terytorium o powierzchni 200 m x 200 m.
  • Kontroluj stan roślin – sama obecność kopców i tuneli nie musi natychmiast oznaczać obecności kreta. Nornice i norniki także bowiem tworzą tunele. Dlatego też warto kontrolować stan roślin. Krety żywią się jedynie owadami i powinny pozostawić rośliny w nienaruszonym stanie. Jeżeli zatem dochodzi do uszkodzeń roślin to może być to znak obecności nornicy.
  • Strategia pozbycia się szkodnika – ostatni krok to określenie sposobu na pozbycie się szkodnika. Kret w ogrodzie nie opuści bowiem bardzo łatwo swojego terytorium. Również zadeptanie kopców nie jest rozwiązaniem, gdyż kolejnej nocy pojawią się nowe. Ważne jest zatem skorzystanie z dostępnych na rynku rozwiązań i wybranie skutecznej strategii wyeliminowania szkodników z posesji.
Jak pozbyć się kreta z ogrodu?


Środki na krety

Na rynku można znaleźć zróżnicowane środki na krety, które umożliwią pozbycie się tych szkodników z terenu posiadanej posesji.

Pierwszym jest siatka na kreta. Rozwiązanie to uniemożliwia szkodnikom tworzenie kopców i wydostanie się na powierzchnię. Siatkę można rozłożyć na całej powierzchni ogrodu lub tylko w określonych miejscach. Krety, które będą miały utrudnione zadanie wyjścia na powierzchnie mogą zdecydować się na opuszczenie konkretnego obszaru.

Inny sposób na kreta to ulepszenie drenażu trawnika. Mniej wilgotna gleba sprawi, że środowisko nie będzie tak atrakcyjne dla kreta i tym samym zmniejszą się szanse na pojawienie się szkodników. W tym celu należy regularnie grabić trawnik, dbać o doświetlenie trawnika, walcować glebę oraz tak zaprojektować obszar, aby nie tworzyły się na nim kałuże.

Inny sposób na krety to zamontowanie kurantów wiatrowych lub puszek na paliku, które będą wydawały dźwięk. Krety są bowiem bardzo wrażliwe na hałas i w ten sposób można zmusić je do opuszczenia posesji. Na rynku są dostępne również specjalne odstraszacze kretów, które emitują dźwięk.

Zobacz też:  Jak dbać o drzewka owocowe w ogrodzie?


Każdy sposób na kreta może być dobry

Przedstawione powyżej metody to tylko jedne z wielu sposobów na pozbycie się kretów. Warto je sprawdzić w swoim ogrodzie i w ten sposób rozwiązać problem z kretami. Dzięki temu zwierzęta nie ucierpią, a ogród będzie wyglądał bardzo estetycznie. Gorąco zachęcamy do wybrania tych właśnie metod przeciwdziałania kretom.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *