Czerwony garaż blaszany
Artykuł sponsorowany

Innowacyjne garaże blaszane od CSTAL – efektywność i estetyka

Garaże blaszane mają wiele zalet. Stanowią dobrą ochronę przed złodziejami, są odporne na ogień, szybko się je montuje i nie wymagają fundamentów. Przy tym wszystkim ich cena jest znacznie niższa niż garażu murowanego, a sama konstrukcja nie wymaga pozwoleń i fundamentów. Ale czy można powiedzieć, że tego typu garaże są innowacyjne? Zapoznaj się z tym artykułem, aby dowiedzieć się, dlaczego tak uważamy!

Innowacyjny garaż blaszany, czyli jaki?

Jeśli kojarzysz jedynie garaże blaszane z cynkowanej blachy błyszczące się w słońcu i z czasem rdzewiejące, to prawdopodobnie trudno jest Tobie wyobrazić sobie, że tego typu konstrukcja mogłaby być innowacyjna. Istnieją jednak trzy elementy, które sprawiają, że pozornie prosty w budowie garaż staje się wyjątkowy. Są to:

  • niecodzienny design,
  • izolowana konstrukcja,
  • nowoczesne rozwiązania otwierania bramy wjazdowej,
  • wysokiej jakości zabezpieczenie antywłamaniowe.

Zanim zdradzimy, gdzie znaleźć takie garaże, omówimy niektóre z tych elementów. Czytając dalszą część artykułu, pamiętaj, że konstrukcję taką możesz postawić bez pozwolenia na budowę. Więcej na ten temat pisaliśmy na stronie https://cstal.pl/jak-duzy-moze-byc-garaz-bez-pozwolenia/.

Niecodzienne garaże blaszane

Design garażów blaszanych może być bardzo różny. Od lat standardem jest malowanie metalowej konstrukcji. Chroni to blachę przed korozją i pozwala na łatwiejsze zaadoptowanie do przestrzeni, w której się znajduje. Dzięki różnorodności farb do metalu praktycznie nie ma ograniczeń co do koloru garaży tego typu.

Jednak prawdzie innowacyjne garaże blaszane doskonale maskują zimną stal za doskonałą imitacją drewna. Tego typu budynki są oczywiście droższe, ale pasują do niemal każdej przestrzeni. Przykład drewnopodobnego garażu możesz zobaczyć na poniższej ilustracji.

Zobacz też:  Rodzaje podnośników samochodowych
innowacyjny garaż blaszany drewnopodobny

Czym ocieplić garaże blaszane?

Garaż blaszany XXI wieku może być także ocieplony. Najczęściej warstwę izolującą montuje się od wewnątrz, wykorzystując do tego:

  • styropian,
  • wełnę mineralną,
  • piankę PUR nakładaną natryskowo.

Styropian grafitowy jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań, gdyż pozwala na uzyskanie wysokiego wskaźnika izolacji cieplnej przy stosunkowo cienkich warstwach materiału. Zdecydowanie najszybszym sposobem ocieplenia blaszaka pozostaje jednak pianka PUR. Wśród internautów nie brakuje także kreatywnych rozwiązań, takich jak kominek w garażu blaszanym, co samo w sobie nie jest takim złym pomysłem, gdyż blacha jest materiałem niepalnym, choć trzeba pamiętać, że łatwo się nagrzewa.

Gdzie kupić innowacyjny blaszak?

Nowoczesne garaże blaszane możesz kupić na stronie producenta cstal.pl. Firma ta od dłuższego czasu zajmuje się promowaniem ekologicznych i innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie. Oferuje także montaż blaszaków na posesji w ciągu 1 dnia.

Niezależnie od tego, gdzie zamówisz swoją konstrukcję, pamiętaj o tym, że to od ciebie zależy, jak bardzo pozostanie ona innowacyjna. Garaże blaszane dają ogromne możliwości wyposażenia wnętrza, podprowadzenia elektryczności, ocieplenia, zamontowania ogrzewania i organizacji miejsca pracy. Do wykorzystania pełni potencjału takiego garażu potrzebujesz jedynie odrobiny kreatywności i wiedzy.

Podobne wpisy