Kategoria: Ogrzewanie

Wybieramy wkłady kominkowe

Kominek może być klimatycznym elementem wyposażenia salonu czy sypialni (dowiedz się jak urządzić małą sypialnię), a pod względem funkcjonalnym będzie wydajnie wspierać system grzewczy w Twoim domu. Niekiedy to właśnie ten element sprawia, że możesz zapewnić we wszystkich...

Czym i jak ogrzewać dom?

Kwestia ogrzewania posiadanego domu jest bardzo ważnym elementem. Wpływa bowiem na koszty związane z użytkowaniem nieruchomości i komfort wszystkich domowników zamieszkujących konkretny obiekt. Wybranie odpowiedniego systemu ogrzewania jest zatem bardzo istotne i ma olbrzymie przełożenie na radość z...

Jednym z kroków przy budowaniu domu lub jego modernizowaniu jest wybór odpowiedniego systemu ogrzewania, który zapewni Tobie, domownikom oraz Waszym gościom komfort termiczny. Z pewnością wielu naszych czytelników zadaje sobie pytania o to, jakie ogrzewanie do domu będzie najkorzystniejsze – zarówno pod względem wygody obsługi, poziomu grzania, jak i kosztów eksploatacji. Raz dokonany wybór kotła grzewczego jest później trudny do zmiany, dlatego trzeba dobrze przemyśleć podejmowaną decyzję.

Rodzaj źródła ogrzewania w domu

Zobacz, kiedy warto wykorzystać kocioł gazowy, a kiedy lepiej będzie jednak zainstalować kocioł na paliwa stałe, olej lub kominek z płaszczem wodnym. Czy lepiej zainstalować zwykłe kaloryfery, czy wykorzystać w swoim domu ogrzewanie płaszczyznowe, na czele z tzw. podłogówką? Pytań dotyczących ogrzewania domu jest znacznie więcej.

Ogrzewanie a ekologia

Obecnie pojawiają się też wątpliwości dotyczące tego, jakie ogrzewanie do domu będzie spełniać coraz bardziej restrykcyjne normy ekologiczne. Palenie węglem powoduje, że do atmosfery przedostaje się wiele szkodliwych substancji chemicznych. Lepiej więc odejść od opalania domu paliwami stałymi, a wybrać taki materiał opałowy, który przyniesie komfort termiczny bez straty dla środowiska naturalnego.

Być może chcesz zwiększyć niezależność od tradycyjnych źródeł ogrzewania w swoim domu. Przeczytaj, kiedy opłaca się zainwestować w instalację fotowoltaiczną i czy wybór pompy ciepła jest zawsze trafiony. Uzyskaj rzetelne, sprawdzone informacje dotyczące kwestii ogrzewania domów jednorodzinnych.

InfoBudowa.pl – blog budowlany