Kategoria: Budowa i remont

Zacieki pod balkonem

Urozmaiceniem dla bryły domu jednorodzinnego czy wielorodzinnego mogą być balkony (zobacz aranżację balkonu w bloku - pomysły na mały balkon). Dla właścicieli mieszkań w blokach z wielkiej płyty stanowią one namiastkę własnego ogródka i miejsca na świeżym powietrzu,...

Page 1 of 5 1 2 5

Przygotowujesz się do budowy domu? A może chcesz przebudować istniejący lokal mieszkalny? Jeśli interesuje Cię tematyka prowadzenia prac na różnych etapach i w odniesieniu do różnych obiektów, przeczytaj ciekawe artykuły z działu budowa domów. Uzyskasz rzetelne informacje dotyczące realizacji takiej inwestycji od chwili wybrania projektu, poprzez dopełnienie formalności związanych z pozyskaniem pozwolenia na budowę lub zgłoszenia budowy do urzędu, aż po stan surowy otwarty i zamknięty czy stan deweloperski.

Co wziąć pod uwagę przy rozpoczynaniu budowy domu?

Świadomość ograniczeń w zakresie budżetu przeznaczonego na budowę podziela wielu inwestorów. Możesz jednak zastosować odpowiednie rozwiązania, by wznieść dom tani w budowie. Dowiedz się, gdzie warto oszczędzać, a gdzie lepiej tego nie robić dla uzyskania trwałości i wytrzymałości konstrukcji.

Technologia budowy, możliwe do wykorzystania materiały oraz wskazanie sposobu na wypracowanie pewnych oszczędności na każdym etapie inwestycji to poczytne tematy, które powinny zainteresować inwestora. Chcesz dowiedzieć się, z czego budować ściany zewnętrzne, wewnętrzne, ścianki fundamentowe, stopy i ścianki działowe oraz jak zadbać o solidną termoizolację, która uchroni Cię w przyszłości przed stratami energii cieplnej? To wszystko znajdziesz w kategorii „Budowa i remont”.

Nowinki ze świata budownictwa

Możesz przeczytać najnowsze doniesienia dotyczące budowy nowoczesnych obiektów energooszczędnych i pasywnych, jakie pozwalają na znaczne ograniczanie kosztów eksploatacji. Jeśli bierzesz pod uwagę dom do remontu, dowiedz się, czy warto go kupić oraz jak przeprowadzić w nim prace. Porady na temat takich działań umieszczone w tej kategorii pozwolą Ci zapoznać się z najważniejszymi zasadami takich kroków, jak malowanie, gipsowanie, tynkowanie, kładzenie podłóg czy robienie wylewek. Sprawdź, czy do wybranych prac remontowych musisz zatrudnić fachowców, czy będziesz je w stanie przeprowadzić samodzielnie.