5
Resoraki, modele samolotów czy figurek - każdy z nas je kiedyś kolekcjonował, a niektórzy nigdy nie porzucają tego hobby. Kiedy kolekcja jest już bogata w unikatowe modele warto pomyśleć o odpowiedniej oprawie dla nich. Zbuduj sam własną gablotę na modele w kilku prostych krokach i wyeksponuj je na ścianie - koniecznie sprawdź jak to zrobić w poniższym artykule!
Jak zbudować prostą gablotę na modele? Przeczytaj poradnik!
8
Pomysł na odnowienie starego żeliwnego kaloryfera, zwykle brudnego i odrapanego starego grata zapomnianego gdzieś pod parapetem zasłoniętego grubą firaną towarzysza naszego życia. Właśnie rozpoczął się sezon grzewczy. Stare żeliwne kaloryfery o grubych żeberkach zaczynają pracować pełną mocą, by w coraz to chłodniejsze jesienne dni ogrzać nasze mieszkania. Jak go odnowić, jak sprawić by cieszył oko nasze i był podziwiany przez naszych gości. Pomysły na ozdobne malowanie żeliwnych kaloryferów.
Odnawiamy stary żeliwny kaloryfer
10

Zrób to sam


Ekipa z kanału "5 sposobów na" na kanale Castoramy publikuje film w którym prezentują ciekawe sposoby na własnoręczne wykonanie lamp biurkowej, nocnej itp. Tak wykonana przez Ciebie lampa będzie ozdobą w Twoim pokoju i doskonałym pretekstem do pochwalenia się znajomym jej własnoręcznym wykonaniem.
Zrób to sam. Pomysły na ciekawe lampy.
10
Autor prezentuje mieszkanie po remoncie, można podpatrzeć mnóstwo konstrukcji sufitu podwieszanego, o nowoczesnych kształtach z ozdobnym podświetleniem.
Ozdobne konstrukcje na suficie - regipsy
10

Podświetlenie led mebli

Ciekawy pomysł na aranżacje oświetlenie w łazience, poprzez montaż automatycznego podświetlenia wiszących mebli łazienkowych oraz obudowy wanny przy pomocy taśmy led, w profilu narożnym. Foto reportaż krok po kroku z wykonania podświetlenie wanny oraz, podświetlenie mebli w łazience taśma led.
System oświetlenia załącza się poprzez czujnik ruchu, i sam się gasi przy braku ruchu.
Podświetlenie mebli i wanny w łazience
9
Auto filmu przedstawia jak prawidłowo i w prosty sposób samodzielnie założyć silikon i go ładnie wyrównać w połączeniach płytek przy ściana podłoga, ściana sufit. Zobacz Jak poprawnie nakładać silikon. Autor pisze: Zawsze miałem z tym problem więc postanowiłem się podzielić jak go rozwiązałem.
Jak nakładać silikon. Silikonowanie. - YouTube
12
Znudziły Ci się stare meble, masz ochotę coś zmienić w swoich wnętrzach. Wymiana mebli na nowe w dużym domu może być kosztownym przedsięwzięciem, dlatego też warto poszukać sposobów na ulepszenie i zmianę wyglądu tych, które już w naszym domu stoją. W artykule przeczytasz o sposobach zmiany wizerunku mebli, dowiesz się jakie farby stosować do malowania mebli a przedewszystkim jak przygotować meble do malowania.
Jak zmienić stare meble na 6 różnych sposobów | KochajDom.pl
12
Masz dość szablonowych mebli z popularnych marketów z wszystkim do gospodarstwa domowego. Będąc u znajomych ciągle widzisz takie same meble aż do znudzenia. Dlatego zaczęłam szukać sposobu na przeróbkę mebli z Ikei. Pierwszym blogiem, jaki wpadł mi w oko, był ikea hackers. O tym blogu oglądnęłam w wiadomościach. Zrobiło się o nim głośno zaraz po tym jak wielki sklep sieciowy Ikea wytoczył proces jego autorom w związku z naruszeniem praw autorskich do projektów swoich mebli. Na tymże blogu można znaleźć rozwiązania i modyfikacje, niektórych popularnych serii mebli.
DIY hacking ikea -czyli jak ulepszyć sieciówkę | KochajDom.pl
10
Filmik prezentuje pierwszy etap płytowania sufitu podwieszanego dwupoziomowego z wnęką na oświetlenia LED, Konstrukcja sufitu to ruszt jednopoziomowy. Autor prezentuje jak wykonać samodzielnie stelaż. Przy tym rozwiązaniu płytowania wnęki swobodny koniec każdego profilu powinien być oddalony nie więcej jak 15cm od wieszaka.
Sufit podwieszany z wyspą i oświetleniem LED Konstrukcja i płytowanie
5
Film przedstawia montaż krok po kroku ściany w kształcie łuków, zaokrąglona powierzchnia ściany. Wszystko to przy pomocy Systemu suchej zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych który coraz częściej zastępuje tradycyjne ściany murowane. Doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnych niebanalnych wnętrz.
Montaż krok po kroku ściany łukowej z kartongipsu